MiG-21 Mf Iraqi A.F.

Previous topic - Next topic

M@rio

Mislim da sam ovo ostao dužan da okačim u gotovim projektima ili ti završenim maketama.

Ne znam šta bi napisao, osim da sam uživao praveći ovu maketu! Maketa ima prelepe detalje i ako se uloži malo truda može da se dobije jedna i mnogo lepša maketa, nego što je ova moja.
Da ne davim mnogo, evo slika a ko ima nešto da pita ili prokomentariše, na raspolaganju sam.





























Pozdrav,
Mario




M@rio

matilda

odlicno, odlicno, odlicno, fenomenalno sjaaaaajnooo.. sto bi rekao oliver mlakar.
jako lepo ispade, odlican izbor subjekta, a realizacija jos bolja.
jako lepo farbanje izduva, nisi ga ni ostavio cistog, ni previse umusao.
nego, ne rece ko je proizvodjac makete, jel to rv ili???

stevan

M@rio

Jeste Stevane,

R.V. Aircraft i to je bila kutija MFN, sa nekim silnim češkim oznakama.

Pozdrav,
Mario
M@rio

Jovac

Lepo . Samo mi reci koje si nijanse boja koristio .

M@rio

Vlado,

Sve boje su Humbrol enamel, ali nijedna nije da kažemo čista (sve sam mešao), osim zelene na konusu i dielektricima (ona je Hu101), plava odozdo je mix pola/pola Hu64 i Hu65. Tamno zelene šare su mix Hu86 i Hu226 plus malo Hu118 (otprilike 60% Hu86, 35% Hu226 i 5% Hu118). I na kraju ova žučkasta, pesak boja je mix otprilike 60% Hu81, 35% Hu121 i 5%Hu34. To bi bilo to.

Pozdrav,
Mario

M@rio

flanker

Sve je lepo urađeno, ali mislim da je za zelenu trebalo da uzmeš Hu 117 ili eventualno Hu 116 jer je ovaj miks čini mi se previše taman i nedovoljno zelen :think
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Nidza79

Dobra je zelena, s obzirom da je trocifreni broj. Dobro je i sve ostalo  :bravo

M@rio

Flanker,

Imam ja tu Hu117, i pre samog farbanja isprobao sam razne kombinacije na nekom parčetu glatkog kartona (krivo mi  je što to nisam slikao ili sačuvao), i ova kombinacija sa ove tri boje mi se najviše dopala. Kombinacija sa Hu117 nije loša, ali Hu117 je zelena, a ja sam stekao utisak(barem sa fotografija koje sam uspeo da nađem po netu), da mora malo da ''vuče'' na drab (ili ti da bude malo braonkasta).

E sad, to mu je što mu je. Biće još nekih Iračana, definitivno.

Pozdrav,
Mario
M@rio

Sandman

Mnogo lep rad - kamuflaža ima lepe ivice razdvajanja boja, a posebno mi se sviđa semigloss finiš - lepo je istakao wash na linijama panela, a i deluje metalnije.  :cheers

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

dusko

Fenomenalno ,kamuflaza izgled ....da li si koristio neke sablone za kamuflazu?