P-47 Thunderbolt Eileen

Previous topic - Next topic

mos

Jos jedan akademac u 1/72.
Ovde je bilo muke.
Ko se se sreo sa cekerom  :headbang
Hteo sam par puta da odustanem od izrade ove ptice. Strafte su uradjene cetkicom kao i strafta na repu.Evo rezultata.





Fotke mogu biti bolje, trudim se da ih poboljsam.
Pozdrav!

komoras

odlično ispade ova ptičica!  :super
što se fotka tiče, kupi u knjižari hamer u sivoj ili svetlo plavoj boji (cena je oko 200 din, a veličina je tolka da možeš i avione u 1/32 da slikaš na njemu) + 2 stone lampe od kineza i bog da te vidi  ;)

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

relja

Makta deluje odlično.
Šta te je namučilo pa si hteo da odustaneš? Sklapanje ili dekali?
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Boki

Odličan je. :super Verujem da te je namučio, ali čeker izgleda odlično.
Uzgred, jedno pitanje. Nije li Eileen farbana britanskim bojama (odozgo dark green, odozdo sky ili kako se već zvaše ona njihova bledo zelena)?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

mos

Dekali su jezivi pogotovo ovaj ceker koji stoji na nosu. Pre bi se rukovao sa meckom nego jos jednom da slozim ovog akademca.
Jako dugo je trajalo nalivanje dekala toplom vodom i dekalfixom, i to ovim novim koji je po meni prilicno dobro smuckan.
Zguzvane delove sam isecao nakon susenja i nedostatke sam bojio rucno.
Samo sklapanje makete je prilicno dobro.

mos

#5
@Boki
Pricao sam sa Predragom iz M-Hobby-ja oko ove makete, mene je isto mucilo sta sa farbom. Na njegov predlog sam ofarbao maketu ovako.
Mislim da su boje bile Humbrol 150 i 156.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Malo sam listao po netu u vezi farbe neki pominju da je u jednom momentu bio prefarban u Raf boje.
Koliko sam razumeo i jedna i druga varijanta su prihvatljive, cak je u jednom momentu deo repa ofarban u crno za D-day.
Ratni uslovi izgleda traze i brze promene.

:)

Warhawk

Odličan rad.
Čekeri bez greške.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Goran A.

Lepa maketa. Sveukupno mi se dopada, naročito kako si ofucao poklopce trapa.

Kerber

Odlican!
Na stranu diskusije oko kolorisanja ovog aviona, ali, uradjen je kako valja.

Boki

Quote from: mos on 27-04-2014, 22:27:25
Malo sam listao po netu u vezi farbe neki pominju da je u jednom momentu bio prefarban u Raf boje.
Koliko sam razumeo i jedna i druga varijanta su prihvatljive, cak je u jednom momentu deo repa ofarban u crno za D-day.
Ratni uslovi izgleda traze i brze promene.

:)

Pretpostavljao sam da je tako. Hvala za informaciju. Mene "Eileen" čeka u 1/72 i 1/48 pa me zbog toga interesuje. U svakom slučaju, odradio si ga odlično. :cheers Ne mogu da prestanem da se divim čekeru.  :bravo

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

mos

Hvala na pohvalama!

Boki, samo napred! Pored sve muke meni je ovo jedna vrlo zanimljiva ratna ptica!

Boki

Hvala na podršci.  :cheers Javiću se ako mi zatrebaju konsultacije. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Jovac

Odličan . Sve pohvale za rad .