Academy Corsair F4U 1/48

Previous topic - Next topic

kapetan

Konačno kraj epopeje. Maketa je prilično loše odlivena sa dosta potrebnog gitovanja, flapsove sam jedva uklopio i ne baš tačno. Boje su humbrol, gunze i revell, od svega po malo. Prljanje je razređena mešavina crne i braon i tamiya šminka. Sve je iz kutije sem delova kokpita. Dekali katastrofalni, raspadaju se pa je bilo dosta muke. Staklarija na maketi takođe loše odlivena. To je što je. Kritike, naravno poželjne.
Pozzz, Bojan!











Dejan68

Bez obzira na samu maketu koja je stvarno losa lepo si je skockao. Imao sam cast da je sinoc vidim i sasvim si je korektno uradio uz sve muke koje si imao.
Ali u tome je draz ovog  hobija, jer u cemu je draz ako maketu sklapamo kao Lego kocke :naughty. Dobar ti je detalj sa linijama raubovanja aviona koje odradio na  krilima, sasvim diskretno za moj ukus.
Odradi jos onaj polu sjajni lak sto si planirao i to je to.
U svakom slucaju kad pogledam tvoje radove od Emila do ovog Corsera si sa svakom sledecom maketom si bo sv bolji i bolji.   :super 
Sa nestrpljenjem cekam sledeci tvoj rad   :caooo

KuKLiNsKi

nema goreg od dekala koji pucaju  :cry
meni samo fali neki taman wash...
po flapsima i repu jer na pravom su to velike rupetine pa nemogu bit baš iste boje kao paneli
isto tako oni mali poklopci kod motora, ljepo bi im kontrast dodao wash
te oni otvori/filteri na prednjem rubu krila i bučica od propelera sa motorom isto tako

zolle

Pa lepo ti ispala ptica, neznam sto kukas  :lol
Dokon mozak, djavolja igracka !

mos