Revell Lancaster Mk.III (1/72)

Previous topic - Next topic

Santacruz

Pozdrav svima, nadam se, da ste svi na suhom!

Več nekoliko vrjemena radim na Lancastru, pa sam se tek sad sjetio na vas. Lancaster više manje iz kutije, sa nekoliko popravka i skreča...
u biti, puno skreča (flapovi, kolesni prostori, kupole mitraljeza, popravljen naklon krila....). Izgravirano, izrivetirano, popravljena panelaža.
Mislio sam, da če to biti maketa za gušt, napravljena za mjesec/dva.... ali več vidim svjetlo na kraju tunela (ili je to voz možda) Uživajte.

Za sad stvari stoje ovako...













guster

Kakav li ce tek biti na kraju  :super

mos

WOW! Jedva cekam da vidim na kraju kako ce izgledati!

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

kapetan

Fenomenalno! Koje si boje koristio, lepo su legle?
Pozdrav,Bojan!

Bojan Ue

Bojadisanje mi se bas dopada, bas su lepo istonirane kamuflazne boje. A o detaljisanju da i ne pricam, sve je jako pedantno i utegnuto, svaka cast!  :cheers

Santacruz

#6
Quote from: kapetan on 23-05-2014, 18:22:36
Fenomenalno! Koje si boje koristio, lepo su legle?
Pozdrav,Bojan!

Gunze Tire black, Dark earth i Olive green. Dark earth sam prilično posvjetlio sa sivom, isto Olive green.

Slike izrade flapova, možda če biti kome u pomoč. Za template skopirao sam si upute od eduardovih jetkanih djelova,
isprintao u skali i to je to.

Stiren 0.3 mm


in stirenske cjevi 1mm


Lom krila se popravi se sa stirenskom pločom debeline 0.5 mm.


I puno kita







Warhawk

Stvarno odličan rad do sada. Toniranje kamuflaže i izabrane nijanse odlično izgledaju. O crnoj dole da ne govorim  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Mikoyan29

Fenomenalno!
Kolega Sandman radi istog, doduse malo sporijim tempom  D:)
MK "Oluj"

Skyrider

#9
Kolega Sandman radi Halifaxa, brata po oruziju  ;)

Sandman

Da, na mom meniju se nalazi Halifax, dok Tripko trenutno radi ovog istog Lankastera :)

Do sada ovo što se vidi na slikama deluje zaista impresivno - uložio si dosta truda u detalje, ne sumnjam da će na kraju to delovati veoma realistično i uverljivo!

Jesi li crnu odozdo nešto malo tonirao, ili su svetliji delovi oko linija panela samo posledica sivog washa koji se vidi na slici?

Santacruz

Quote from: Sandman on 26-05-2014, 09:05:31
Jesi li crnu odozdo nešto malo tonirao, ili su svetliji delovi oko linija panela samo posledica sivog washa koji se vidi na slici?

Više manje je rezultat washa. Malo sam se igrao pa sam prije staranja nabacio skoro mat lak nego normalni semigloss.
Prije washanja nekoliko panela sam natupkao terpentinom, stavio wash, i onda krenuo na sledeči panel.

zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !

Lanmi

Sjajno, kamuflaza je ispala perfektno. Mnogo mi se svidja toniranje boje na gornjim povrsinama pogotovo.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Kerber

Opako dobro!
Detalji, farba...ne znam sta mi se vise dopada!
Bravo majstore!