Air brush iz `WOBY HAUS`-a

Previous topic - Next topic

ugovorac

Air brush iz `WOBY HAUS`-a je u stvari komplet kompresora i air brush seta.Kompresor je pravi maketarski.Malih je dimenzija i na sebi ima manometar,regulator pritiska i sakupljac vlage.Air brush je dvoprotocni sa ubacivanjem boje odozdo.Nisam uspeo da saznam koju debljinu linije izvlaci iz razloga sto se uputstvo nalazi u zavarenoj najlon kesi ali prednji deo deluje veoma kvalitetno i ne verujem da je los.Uz air brush de dobija i crevo,teglica i levak za boju,kljuc za skidanje dizne,adapter za prikljucenje creva na kompresor...Cena kompleta je 12999 dinara i mislim da je odlicna investicija.Evo i nekoliko fotografija:


Momcha

Da li je kompresor tihi ili bucni?

rodeo


  Cena je pristupacna, i po slici izgleda kvalitetno. Jedino sto kod ovakvih modela treba dokupiti je tzv lulica (metalni rezervoar za boju) da ne bi stalno punili teglicu ai nezgodna je za ciscenje.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

razoxx

Pa pistoljcic i nije neki ...imam slican...ali sa kompresorom to je OK cena....samo jel kompresor klipnjak?

ugovorac

U setu ima i ta lulica.Ja imam air brush tog tipa i ciscenje mi ne predstavlja neki problem.Uglavnom je dovoljne velicine da stane potrebna kolicina boje.Retko kad sec desava da treba boju da sipam dva ili vise puta.Velika prednost ovog tipa air brusha je ta sto se boja i razredjivac mesaju na licu mesta pa nema pratakanja boje iz jedne posude u drugu.Sto se kaompresora tice,o njegovoj galami pise na kutiji ali nisam obratio paznju.Ne verujem da je tih kao naj noviji friziderski motori ali ne verujem i da je toliko bucan da bi se to uzimalo u obzir.

Momcha

kompresori za airbrush su na peraja i uvek su necujuni,ako je ovo
profi set onda bi trebalo da je tih pri radu.

Captain Tylor

Bucnost: 59 dB
Prikljucak: 230 V/50 Hz,
Snaga: 125 Watt,
Motordrehzahl 1450 U/min.,
Radni pritisak: 1,8 - 3,5 bar,
Max. pritisak: 5 bar,
Max. protok vazduha:  20 ltr. /min.(3 bar),
Tezina: oko 6,5kg

Preuzeto sa zvanicnog sajta.

tripko

Nista od kompresora bez boce za vazduh

Momcha

sto mora bocu da ima,ovi za brush koji su profu rade na principu perca
ne cuju se i "duvju" onoliko koliko ti treba ;D
Medico ne treba da ocajavas,kako si krenuo da radis sa rezinom
bices nas novi Verlinden  ;D  ;D ;D

Vizant

Imam ja skoro isti takav, mislim princip je isti, ne cuje se ono dobar je za stan, ali posuda za vazduh je mala i cim je napuni visak vaduha ispusta na ventil a to pravi buku shshshshshshshshshshshshshsh i zna da bude malo smarajuce meni bar toliko duva kao da ce da eksplodira svakog trena :)

Momcha

A brush,koliko najtanje izvlaci?

alaleksic

Imam da dodam nesto o ovom kompresoru i AB od pre par dana ga posedujem pa mogu da iznesem moji prvi utisak.
Samo da napomenem da se prvi put nalazim u situaciji da koristim AB,to znaci da nisam merodovan da iznosim neki zakljucak o samom AB.
Prvo i osnovno da kazem da  sam kompresor je tih,nije tisi od kompresora frizidera,ali moze da se radi sa njim i u ponoc.Sada ne znam da li je to prednost ili mana kompresor radi iskljucivo samo kada se koristi AB.Eto toliko za sada o ovome preostaje mi da istrazujem i ako saznam nesto vise obavesticu Vas.Samo da napomen da je za pocetnike idealan.

tripko

evo da dodam ciscenje airbrusha mozete pogledati na ovom linku
posto taj iz woby haus a lici na badger 150cu
http://armorama.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=1204

Dada

#13
Da, u pitanju je krilni kompresor(kao turbo punjac na vozilima), tako da nema pulsiranja vazduha na izlaznom crevu. On jeste tih, ali malo je problem da se regulise pritisak ispod 1.8 bar-a. Jedino da se ugradi neka prigusnica na izlazni prikljucak, ali pitanje je onda dal' bi to stetilo samom kompresoru. Kao sto rekoste za pocetnike je super, jer se za solidnu cenu dobiju i brush i kompresor. Sada sto se tice samog pistolja, nije los, ali nije ni u klasi badgera(kog ne bih menjao ni za sta) i drugih u njegovoj klasi. Ali sto je najbitnije, moze da sluzi veoma dobro. Pa kada ga izgustirate i uvezbate rad, lako cete onda uzeti nesto bolje.Ipak za te parice, je super sta se dobije. Mene je sam brush izasao preko 120eura + kompresor. Dobro, posto je meni radionica na selu, koristim klipni kompresor od 25l zapremine, koji grmi kao Sveti Ilija, ali radi posao jer pritisak stelujem izmedju 0.1 i 12 bar-a. A ne puni se bas ni cesto jer treba potrositi toliku kolicinu vazduha, pre nego sklopka ukljuci grmljavinu :D

Pozdrav, D

Eraser

Moj kompresor iz Wobby-a radi bez problema na 1 bar,ispod 0.8 pocne da se gusi i da stuca kao da mu je preskocio zupcasti al na 1 radi super.