Zhengdefu F-14 b Tomcat vf-103 1/72

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav evo od mene jedan macor u bombarder verziji.Maketa je Kinez piratska kopija Italeri samo sa negativ panelima.E sad nocna mora za uklapanje,vise gita i plastike nego maketa :hahaha!Lici na Tomcat b ali ima ipak nedostataka.Sedista sam zamenio nekim resinskim kopijama malo dodao ponesto sitno od plastike....mehanizam za pomeranje krila je pucao 3 puta vec 4ti nisam mogao da ga sredim pa sam zalepio u ovom polozaju inace maximalnim za maketu.Pravi moze vise unazad.Naoruzanje delom iz kutije bombe visak lantirn sam kasno video da nema veze za lantirnom to cu zameniti cim nabavim.Dekali,o muko moja,najgore djubre koje sam mogao da uzmem.Bilek su ali radi ih MPD neka firma.Raspadaju se cepaju a hemija ih unistava kao 2 i 2.Ima silvering ali nisam mogao da izbegnem.Bojeno cetkicom humbrol 127 lakiran kombinacijom matt i gloss revell lak u odnosu 3:1 u korist matt.Eto toliko od mene  da ne duzim! :cheers :mjetal







I kokpit u radu...

Instagram-Peacockscaleworx

PELE


Sandman

Veoma pristojno izgleda imajući u vidu nabrojane muke u radu.  :cheers

Ja bih samo malo potamnio izduvnike nekom tamnijom nijansom metalajzera ili eventualno nekim pigmentima malko "začađavio" taj deo.

milan78

Moze,bice nagaravljeno. :cheers Ma s obzirom da su kopirali ionako ne tako dobru maketu zamisli sta su Kitajci strpali u kutiju.Pise f-14 fighting falcon us navy trainer.... :headbang
Instagram-Peacockscaleworx

flanker

Hmm nije loše, lepo si ga ofarbao i zaprljao. Ali taj VF-103 je samo u kratkom periodu testirao LANTIRN i to iznad Bosne, a bombe nikada nije bacao. GBU-10 koju si nakačio nije nijedan F-14 nosio jer je u pitanju starija varijanta kakva je korišćena još u Vijetnamu (ima ta velika krila, a ne sklopiva pozadi). Sam LANTIRN ima poseban međunosač koji čini mi se daje samo Hasegawa u novijim modelima ili u posebnom setu naoružanja. Ni LANTIRN nije odgovarajući. Ako nemaš HASEGAWA možda sa Academy F-15e ili Italeri F-16c i F-15e uz manje dorade.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milan78

Sve stoji,posto nisam imao gbu 12 stavio sam ovu.Inace iz f 117.E medjunosac sam kao napravio.Lantirn cu rekoh zameniti a i bombu.Cim nabavim.Znas ono krenes i ne obustavljas radove.A nisam hteo onaj klasicni sa fenixima.Ali eto....
Instagram-Peacockscaleworx

dragan_mig31

Meni mozda tvoj najbolji do sada :) odlican :)

PELE

Ojhaa ! Odlican, svaka cast !

Bas kako treba !  :cheers

milan78

Instagram-Peacockscaleworx