Hasegawa 1/32 Ki-84 Hayate

Previous topic - Next topic

Smajser

Moj prvi "veliki" japanac. Odlicna maketa. Bez neke preke potrebe, kabina promenjena sa Aires setom koji je dodatno ozicen.
U trupu aviona dodata rebra, posto se pod odredjenim uglom vide.
Ozicen i doradjen stajni trap + kutije stajnog trapa.
Pito cev od medicinskih igala.
Aires izduvi.
Zamenjene cevi za dovod goriva iz odbacivih rezervora.
Dosta samogradnje na motoru.
Preradjen hladnjak za ulje.
Izbuseni topovi.
Farbano- osnova Mr Surfacer 1200,Alclad u tri boje,MrColor boje.
Chipping radjen kombinacijom krupne morske, sitne kamene soli i one brzostezuce tecne gume za zastitu providne plastike.
Weathering malo Mig tecnosti, malo pigmenti.
Oznake prskane, sem broja 45.
Antena standardno najlon za musicarenje.

Izvinjavam se ako sam malo preterao sa brojem fotografija ili ako se neke ponavljaju.































































































































milan78

Sinko a gde ces ga staviti?Fin rad,kokpit pogotovu.Samo sto ne uzleti!
Instagram-Peacockscaleworx

Smajser

Slucajno sam pronasao i ove fotke kabine. Potpuno sam zaboravi da ih imam.































Pedja

Кабина пуна детаља,одличнио остаривање, можда примедба за палицу,ако је то траг ливења треба га уклонити ако не ,онда ништа, али... фарбање макете,мотор, остаривање...фотографије... чиста десетка,перфекција, одличан рад.

Smajser

Taj kablic resina na palici mi zadao dosta muka. Na odlivku deluje nekako previse dobro uradjen za trag livenja. Previse lici na kabl koji ide od dna palice, pa do mesta na kojem ulazi u deo koji se drzi rukom.Ovaj aires set skoro da nema tragova livenja. Na kraju sam se odlucio da ga ostavim.

kapetan

Odličan rad, vidi se veliki trud uložen u kokpit, što se na kraju i isplatilo. Svaki detalj mi se sviđa i ne mogu da se nagledam slika.  :god
Koju debljinu silka koristiš za antenu?

Smajser

Quote from: kapetan on 13-06-2014, 20:02:43
Koju debljinu silka koristiš za antenu?

0.08 mm Filament Falcon, kupljen u radnji za pecarose.

medico

#7
bravo, praznik za oci, kvantitet ti je na zavidnom nivou a kvalitet .... on ga ne prati, vec ide eksponencijalno ispred, ne stagniras :super
Trebalo je vise sitne a manje krupne soli ali dobro je i ovako, mozda si mogao malo cufte da istrosi-izbledis i pomalo izgrebes
Svidja mi se koliko obracas paznju na detalje a fotke su ti sjajne.

Smajser

Cufte namerno nisam dirao, posto sam negde procitao da su ove oznake za japanske pilote bile svetinja, te da su retko dozvoljavali da se na njima vidi otpala farba.Mehanicar, cetka + crvena farba = i u paklu mora da se zna neki red  ;D :super

dusko

Pa stvarno previse dobro ,mozda malko jaci i neujednacen chiping ali ipak maketa za pohvalu.

Lud13

Odlican Hayate..samo mozda malo vise chipinga za moj ukus ali moze I ovako. Mnogo si se potrudio oko detalja nema sta.