1/72 Bf.109E3/G6, Zeroi, I-270 ovo ono...

Previous topic - Next topic

Nidza79

Evo iskopao sam jos neke slike. Mislim da stvari nisu bas toliko loshe i da medikamenti ovog puta nece biti potrebni.

Bf109E3:

Ovo je Hasegawina maketa nipocemu narocito znacajna sem sto se dobije metalna stolicica i stepen viska plastike je neuobicajeno visok za ovu marku. Git je potreban. Verovatno ce se poneko zaliti na zelenu, Bronze green sam morao da cuvam jer sam u medjuvremenu nabavio Bv138 i He177 pa sam se opredelio za nesto svetliju varijantu potaknut ovakvim profilima a i negde sam procitao da su nasi uoci rata istrosili resurs od 100-140 sati pa sam zamisljao buduci rad nesto izbledjen i uprljan (za ovo drugo sam rendao grafitaru i drpio kevinu puder cetku).

Profili: http://wp.scn.ru/en/ww2/f/32/77/0/6
http://wp.scn.ru/en/ww2/f/32/77/0/1

Sasvim sam svestan da neki ovu slobodu nece odobravati i ne zameram. Fali mu crvena tracica iza zadnjeg tocka (uz maketu se dobije crna).

Bf.109G6

Svakako prepoznajete poledjinu italerijeve kutije, dodao sam mu samo neku svastiku sto sam ko zna gde nasao. Sastavnica je potpuno iskopirana ukljucujuci i "light ghost gray" osnovu. RLM76 tada nisam imao a i cilj mi je bio da dokazem da mogu da sastavim korektno ovaj avion. Makete na polici su snimane nocu s blicem i sve boje su tamnije u prirodi.

A6M52C Hei je Hasegawina maketa sa oko 50-60 delova. Sem sto je korektno sklopljen nema puno cega za dicenje.

A6M3-32 sam u nastupu inspiracije sastavio bez sastavnice (u kutiji su bili delovi za sve tri glavne podverzije i sastavnica za A6M2). Ovaj avion je zarobljen tokom borbe za Bunu pa sam mu kobajagi razbio malo kabinu iza sto je i stvarno imao od eksplozije bombe. Isto kao i gornji nema razloga za preteranu ushicenost.

I-270 je prvi od dva prototipa ovog raketoplana, nazalost kad sam pravio njega imao sam od pribora samo makaze i turpiju ali ne i git pa nije sve ispalo onako kako sam zeleo ali ga nisam bacio. Prvi prototip je bez rakaetnog motora vec je vucen od strane Tu-2 stoga su odgovarajuci paneli metalcote a ne gunmetal.

'apsite, tucite...  D:) ;D