MiG-21Bis + Extratech PE delovi + rezin + samogradnja

Previous topic - Next topic

PELE

Dobro jutro ! ( 03:13, idealno vreme za pisanije...  :zvizduc )

Kao pocetna fotografija kaze, pokusacu da odradim sto je vise moguce samogradnje na ovom avionu, testiracu svoje sposobnosti samogranje u ovakvoj maloj razmeri jer je ovo pravi izazov... probah u vecim razmerama i mnogo je komotnije, moje neko iskustvo.

Svima je dobro poznata ova maketa, Zvezda 1/72, sklapa se skoro sama od sebe i nema se sta dodati niti prepravljati, osim vertikalca koji mi apsolutno nije jasan ( mislim na panelizaciju ) ali ce se i on prepraviti... opsirnije cu pisati kada budem krenuo sa izradom, za sada samo fotke...

Uradio sam sinoc neke stvari pa ce biti fotografija za koji dan. Slobodno pisite, komentarisite i kritikujte ! Svakakve fotke su i vise nego neophodne, elektronike, stajnog trapa i sl.

Toliko za sada, vidimo se uskoro !  :cheers










:caooo

milan78

Odlicno pratim!!!Radio sam Kubanca,leci ce ta zastava na repu poprilicno dobro. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx


M@rio

To Pele,

Mislim da nećeš imati problema oko postavljanja eceraja. Ja sam na jednom bisu koristio isti taj eceraj, samo prvo dobro proveri na ''suvo''...
Ja sad polako pripremam jednog bis-a u koji ću da stavim ACE-ov eceraj, čim bude nekog pomaka postaviću slike!

A šta bi sa KP-ovim Migonjom?

Pozdrav!!!
M@rio

PELE

Za KP-a sam nabavio rezinski kokpit i sediste, verovatno cu jos neke stvarcice pa cu i njega odraditi...  :cheers

M@rio

Bilo bi lepo da za KP-a nabaviš kutije stajnih trapova. Proveri što se tiče Zvezdinog bisa i ostale panele. Ja sam na prethodnom a i na ovom kog sad pripremam prerezao skoro sve panele na trupu.

Pozdrav,
Mario
M@rio

PELE

Po mom misljenju, neophodno ih je samo produbiti, generalno gledano su tacni svi osim vertikalca koji nema veze sa zivotom...  :headbang

Malko radova danas... posto je sve pipavo i osetljivo i sitno, bilo mi je potrebno par sati da ovo sredim i da izgleda OK, nije nesto posebno ali bice jos dorada. Otvoricu i panel za municiju i jos po koji na donjem delu trupa.

Sledi rad na kutijama stajnog trapa...  :cheers






:caooo