Sezona 109 ke

Previous topic - Next topic

Ćomi

Evo i ja malo mojih 109ki da okacim...

72ka Italeri,48ca Revell

Strogo iz kutije,malo popunjavanja rupa i rendanja riseva...Farbano vec verovatno za ljubitelje iritantnom odokativnom metodom... ;D
Vezbam,vezbam ! ;)






Jos lakiranje,panelizacija,jos poneka antenica,dekal,chiping...
No signature.

Srdjan

Jako dobro!!! Narocito 48 - ica.  ;)

Farbas cetkicom ili AB?

medico

za pocetnicki sasviim dobro ! G10 ima i sasvim ok boje  ;) jedino malo ova siva ispred mitraljeza i iza auspuha para ochi ...probaj sledeci put sa malo crnog pigmenta ...onaj crkveni ili upaljachem nagaravis neki metal pa odatle pokupis chetkicom garez ...prvo, naravno 2-3 poteza na neki tkaninu ili papir da malo iztrosis pigment kako nanos ne bi bio prejak tek onda mekim pritiskom i kratkim potezima simulirash garez iz ayspuha i 'mitroljeza'

Ćomi

ovo sam "upljuvao" AB-om. :(

Ustvari,tek sam sinoc primenio doziranje razredjivaca i boje u spricu i tek za nesto sto sledi cu moci da kazem da sam "kontrolisano" primenjivao prskalicu...
Hvala Sandmanu na savetima...

Sto se garezi tice,svakako cu probati Doktorov metod.Standardno pocetnicko gresenje prenaglasavanjem... :-[ :-[

Bice bolje...Obecavam


No signature.

Sandman

fino izgleda... nije loshe ni mottling ispao s obzirom da je to malo komplikovaniji vid kamuflaze!

vec ti reche medico za prljanje, a mala zamerka samo na vidljiv spoj polutki trupa na manjem messeru sa donje strane - iza krila...

drago mi je da su ti pomogli oni saveti... sasvim fino ti ide rad sa AB ;)

samo napred :)

Hartmann

Quote from: Sandman on 01-06-2007, 16:58:19
vec ti reche medico za prljanje, a mala zamerka samo na vidljiv spoj polutki trupa na manjem messeru sa donje strane - iza krila...
samo napred :)

Srki, ako mislis na prvu sliku, ti spojevi i treba da se vide, tako je i bilo u stvarnosti.
Inace su makete odlicne, cak i za ne-pocetnike. Super, super, samo ispravi ovo sto ti je doctor napisao.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

Quote from: hartmann on 01-06-2007, 17:42:27
Srki, ako mislis na prvu sliku, ti spojevi i treba da se vide, tako je i bilo u stvarnosti.

na prvoj slici sam mislio na liniju koja ide uzduzno od kraja krila do repa.... to je linija gde se spajaju polutke trupa.. ta linija se zaista videla na pravim meserima?  :-[ :-\

Hartmann

Da, da, evo ti slika neke makete sa neta:



Neka mi oproste bolji poznavaoci, ali ne znam zasto se to videlo.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

tripko

Odlicna maketa za vezbanje i za pocetnika.
Evo moje pitanje gde je kakbina i kako pasuje posto sam cuo da ima probleba sa kabinom a posedujem istu maketu dotle jos nisam dosao.
poz

Boki

Odlične su ti 109-ke. Naročito velika (mala se vidi samo na jednoj slici  :( ).
Samo, oprezno sa čipingom. Čini mi se da je na nekom topic-u već bilo reči o tome  ???
Kakva je ova Revell-ova? Čuo sam da je cena za ovu 48-icu sasvim pristupačna pa, rekoh, nešto mi sumnjivo  ;)  :D .

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

milanco

Super izgledaju  :o a i farbanje dobro ide :D
I na kraju sta ispade treba li da se vidi linija ili ne ???
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Hartmann

''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Dada

Da ta linija je trebala da stoji, jer je 109' kao i nekolicina Ger aparata imala trup sastavljen iz sekcija koje su se lako menjale u slucaju ostecenja, tako da nije moralo da se rupa krpi kao kod npr. spita na pisti, vec se ceo tajblok izbaci i ubaci novi (ako imate rezervu) ::)
I pazi sa chipingom... nemoj nikada da ga redish cetkicom umochenom u aluminijum boju !!! !!! !!!

Ćomi

Quote from: tripko on 01-06-2007, 18:39:28
Evo moje pitanje gde je kakbina i kako pasuje posto sam cuo da ima probleba sa kabinom a posedujem istu maketu dotle jos nisam dosao.

Kabinu sam malcice upropastio lepkom,pa sada planiram da je isecem i napravim otvorenu varijantu...Tim pre sto sam napravio pojaseve i potrudio se oko farbanja kabine vise nego uobicajeno...
Inace-nisam bas ni zadovoljan kako je odlivena kabina.

Quote from: Boki on 01-06-2007, 23:03:02
Naročito velika (mala se vidi samo na jednoj slici :( ).
Samo, oprezno sa čipingom. Čini mi se da je na nekom topic-u već bilo reči o tome ???
Kakva je ova Revell-ova? Čuo sam da je cena za ovu 48-icu sasvim pristupačna pa, rekoh, nešto mi sumnjivo ;) :D .

Mala ce biti islikana dodatno,ona je tek u "povoju"...
48ca,po meni je sasvim ok.Malo gita i turpijanja i to je to...Sad,koliko je tehnicki tacna,to je druga stvar,to ce znati iskusnije kolege...

Quote from: Dr Raptor on 02-06-2007, 11:51:34
I pazi sa chipingom... nemoj nikada da ga redish cetkicom umochenom u aluminijum boju !!! !!! !!!

Bas sam tako zamislio  :D :D :D
No signature.

Kerber

Quote from: Comi on 02-06-2007, 12:06:23
Quote from: tripko on 01-06-2007, 18:39:28
Evo moje pitanje gde je kakbina i kako pasuje posto sam cuo da ima probleba sa kabinom a posedujem istu maketu dotle jos nisam dosao.

Kabinu sam malcice upropastio lepkom,pa sada planiram da je isecem i napravim otvorenu varijantu...Tim pre sto sam napravio pojaseve i potrudio se oko farbanja kabine vise nego uobicajeno...
Inace-nisam bas ni zadovoljan kako je odlivena kabina.

Quote from: Boki on 01-06-2007, 23:03:02
Naročito velika (mala se vidi samo na jednoj slici :( ).
Samo, oprezno sa čipingom. Čini mi se da je na nekom topic-u već bilo reči o tome ???
Kakva je ova Revell-ova? Čuo sam da je cena za ovu 48-icu sasvim pristupačna pa, rekoh, nešto mi sumnjivo ;) :D .

Mala ce biti islikana dodatno,ona je tek u "povoju"...
48ca,po meni je sasvim ok.Malo gita i turpijanja i to je to...Sad,koliko je tehnicki tacna,to je druga stvar,to ce znati iskusnije kolege...

Quote from: Dr Raptor on 02-06-2007, 11:51:34
I pazi sa chipingom... nemoj nikada da ga redish cetkicom umochenom u aluminijum boju !!! !!! !!!

Bas sam tako zamislio  :D :D :D

'48 je sasvim dobar G-10...Kao i svaka maketa, ima svojih mana, ali to je ovde u drugom planu. potpuno. Od nje se dobija uz malo rad, sasvim dobra maketa za takmicenja...Imam je , ali necu da joj kupujem rezinske delove, sam to doradjujem od lomada stirena.
Samo naperd, zavrsavaj je kako ti je Medico rekao i ne sekiraj se nista.
O Italeriju si vec dovoljno cuo ovde..nije bas dobra - tacna maketa, mada se uklapa lako i bas je dobra vezba za ozbiljnu maketu...Ali, kad je zavrsis, i to onako kako si zeleo - pa to je ono pravo !
Imam nekoliko njih koje nisu bas vrh , ali su mi podjednako drage, jer su vredne bar onoliko truda i vremena koje sam u njih ulozio. A to je nesto !
Pozz