Albatros D.V - Eduard 1/72 W.E.

Previous topic - Next topic

Janjic

Zdravo svima.

Dekali legli na trup. Zadovoljan sam kako je ispao zmaj. On je dat iz četiri komada i dobro sam ga uklopio. Ono čime nisam zadovoljan je crveni "prsten" oko vertikalca. Jedva sam ga postavio na obje strane! Ako bolje pogledate, vidi se zelena boja na rubu, a tu bi trebao doći dekal. Da sam znao da će me ovoliko zezati ovaj dio dekala, maskirao bih ove dijelove (plus horizontalac) i obojio ih. Prije dekala maketaje lakirana u tri sloja. Danas sam lakirao donju stranu krila, tako da ću sutra postaviti dekale.



Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Evo još malo dekala   ;D

Krila su odrađena bez problema



a ovde je bilo povuci-potegni  ;)



Ostali su još dekali na propeleru, ali to kad se osuši slikarska uljna boja.

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Kerber

Do sada, sve radis "po propisu".
Rubove na repu,kasnije mozes da ofarbas....to je mali posao za ovaj koji si vec odradio.

Janjic

Će da bude sređeno  ;D

Hvala drug ;)
凸(¬‿¬)凸

medico

biće vrlo živopisan na kraju !
nivo pedantnosti, poklanjanja pažnje detaljima i odsusto žurbe ...bravo  :pilot

Janjic

Dobar dan drugari.

Hvala medico  :). Nadam se da imaš pravo!

Pitao sam se kada će ovaj avion strefiti peh i na koji način. Ispostavilo se da će mi ispasti i da će horizontalac puknuti. Bilo mi je malo krivo, ali popravio sam ga i krenuo dalje. Nisam puno uradio. Malo prljanja slikarskim uljnim bojama, odrađen wash i par stvari postavljenoi na svoje mjesto. Morao sam uraditi i mali vjetrobran jer ga Eduard nije dao. Zaboravio sam da ga slikam, ali pokazaću ga bolje drugi put. Film od dekala na horizontalcu se vidi, ai šta je tu je.



Eto toliko do idućeg javljanja.

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

milan78

Jako zivopisno,hajde to zgotivi da ide u gotove ptice!!! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

zamorano

Odličan rad, milina za gledati... Tih par greškica mu baš ništa ne smetaju. Lepa mašina, zanimljiva šema i puno truda da ispadne kako treba - šta reći osim :super

Silvering dekala možeš eventualno da probaš da rešiš nitro razređivačem, ali izuzetno pažljivo da ne krene da ti grize boju - umočiš četkicu, sačekaš da najveći deo ispari (probaš na papiru) pa polusuvom četkicom brzo pređeš neki deo u jednom potezu - ne razmazuješ i obavezno prekidaš posle pet sekundi jer je posle toga dekal istopljen (a ponekad i boja ;)). Sačekaš desetak sekundi da se osuši pa ponovo. Dekal se time topi i zalepi za podlogu, pre ili posle možeš i da ga secneš da izađe vazduh - ili ako se zbrčkao da ga nateraš da legne. Uz malo pažnje može dosta da se popravi, naravno zavisi od težine slučaja :).

Pozdrav!

Janjic

Hvala drugari  :)

Zamorano hvala na objašnjenju. Nemam nitro razređivača, tako da dekale neću tretirati na ovaj način. Nije se pojavio silvering, nego se rub filma malo vidi. Možda je do njegove debljine. Ali kao što i sam kažeš ovih par greškica mu uopšte ne smetaju  ;)

Hvala još jednom  :cheers
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Dobar dan.

Danas sam dobio od kolege Profe na poklon materijal za "sajle", pa sam odmah isprobao da vidim kako ide i moram reći da sam više nego zadovoljan!





Evo i vjetrobrana koji sam malo zamaglio i na kojem sam izbušio rupu



Još malo i gotovo!

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Pedja

А који је материјал ако није тајна? Одлично изгледа макета као и увек када су твоји радови у питању.

Janjic

Hvala drug  :)

Ovo je neka tanka guma/lastiš. Nema veliku snagu, tako da neće saviti krila a neće ni pući niti se saviti ako je slučajno dotakneš nakon postavljanja na model.

Laičko objašnjenje, žao mi je  ;D
凸(¬‿¬)凸

Profa

Kao što se za svaku pastu za zube kaže Kaladont, tako se za svaki elastomer kaže likra... ;)
U ovom slučaju je to Roica 44dTex: http://en.wikipedia.org/wiki/Spandex
Bogu fala što sam Lala! :)

Janjic

Kad čovjek zna, a ne ko ja! Hvala!
凸(¬‿¬)凸

Profa

Da si ti, kao ja, proveo tri godine u proizvodnji sličnih materijala, i ti bi znao ;)
Bogu fala što sam Lala! :)