1:72 Zvezda MiG-21 Bis

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

maketa uradjena za ravno nedelju dana.Relax build u potpunosti.Doradio sam sediste i pitocev.Ostatak je iz kutije.Dekali LH.Farbe gunze i revell.PRljanje standard domaci wash malo airbrushed razredjenu crnu farbu i tamiya set D.















Tomcat

Otkud to da si ti radio MiG-21 I to bas Zvezdin?  ;) Jesi pokusao nekad vezanih ociju?  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

flanker

ha ha odlično  :lol

Možda neka modernija raketa, ipak je to BIS.

Nego uskoro da ih završavaš za nekoliko sati
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milan78

Potpuno neocekivano,21ec i to JNA!Odlican,moram da dokupim Zvezdinche! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx


ugovorac

Dragance,ti nisi normalan.Samo,rondelu na levom krilu si okrenuo naopako.

relja

#6
Rondela na levom je dobra, kao i sve ostalo.
Samo je pitane orijentacije rondele na desnom (donja strana)?...

Zaista, na JRV MIG-21 je rondela na levom krilu rotirana tako da petokraka bude upravna na napadnu liniju krila:
http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=48728&with_photo_id=28960871&order=date_desc&user=3513175
(JNA boja prkosi vremenu)
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

dragan_mig31

Dole zavisi od aviona do aviona.Isto i ono gore.Ima nekih biseva gde su rondele kako kaze relja i gore i dole a neki su ovako kako sam ja uradio a neki su i tako i vako :)

ugovorac

Mislio sam na orjentaciju rondele na levom krilu.Zar ne treba da bude okrenuta ka napadnoj ivici krila?


relja

#10
Malo me je zaiteresovalo ovo sa orjentacijom oznaka na krilima.
Tražio sam fotografije JRV Mig-21 na kojima se vide oznake na krilima. Ispada da se lako nalaze kao i fotografije tigra kad se kupa, nindže kada spava ili trolejbusa u Knez Mihajlovoj. Teže se nalaze.

Yuvam Bilten iz 89 (br 03 i 06) daje profile na kojima je vertikalna osa petokrake upravna na napadnu ivicu, ali ima i fotografija donje strane jednog aviona u letu (M.Micevski) na kojoj se vidi da je osa petokrake u pravcu leta.

"F" u Muzeju ima "koso" postavljenu petokraku, "Perešinov" "R" i ovaj ispred ulaza u Batajnicu takođe je imao "kosu", makar sa gornje strane.
Interesantna tema.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Dima-RUS


Kerber

Gde se seti da napravis "dvaeskeca"?  ;)
Lepo mu legla ova siva farba, maketa totalno u tvom fazonu.
Dopada mi se! Sto kazu, mogo bi ove da radis zatvorenih ociju.... :cheers

sezan

Sve po PS-u...u tvom stilu.
Baš lep!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

FLY BY WIRE

jako jako lep bis...sve mi se svidja kako je odradjeno... :cheers