JAK - 7B ICM 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Kao sto naslov kaze, u pitanju je maketa sovjetskog lovca JAK-7B. Ovu maketu uradio sam u cast 70. godina pobede nad fasizmom i kao secanje na sve letace koji su svoj zivot dali za slobodu. Ovaj avion leteo je heroj Sovjetskog Saveza, kapetan A. Fedotov. On je bio pilot 169 lovackog avijaciskog puka, a avion e bio u ovoj semi farbanja u leto 1942. godine. Nisam mogao da nadjem nesto vise o ovom pilotu. Ako neko ima nesto vise o njemu, neka podeli sa nama.
Elem, ne zelim da ulazim u tacnost ove makete. Meni se svidela i zeleo sam da je posto poto uradim. Uradih je na brzinu, za par dana (po 2-3 sata dnevno). Nisam imao vecih problema sa rasklopom. Potrebno je vrlo malo gitovanja. Dekali su tanki i fino su legli mada sam koristio i malo hemije (vallejo decal fix i decal medium). Boje su takodje vallejo.
Sto se tice gresaka, primetio sam da sam izduvne grane previse izvukao napolje. Ostace tako, mrzelo me da poravljam. Anetnu cu razvuci naknadno.











milan78

Sasvim dobar i korektan rad! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

zivorad

 :super :super :super

Ma odlicni su , daj samo malo bolje slike .

medico

lep rad , da malo podataka koje je vozilo u pitanju ?

boom.boom

Uf obozavam Jak-7 a i ovo su mu jedne od najlepsih oznaka! Svidja mi se kako si ga uradio prem da bi mu dodao malo suptilnog prljanja. Na zalost ICM ima dosta nedostataka. Stvarno steta, malo vise ozbiljnosti i ovo je mogla da im bude jedna sasvim solidna maketa ali ovako  :jok...
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

zobo


YU-DFY

#6
Quotelep rad , da malo podataka koje je vozilo u pitanju ?

Vozilo je GAZ 11-73 u razmeri 1/43. Proizvodjac je DE-Agustini. Verujem da cu jednom uraditi i dioramu. Vec imam neke ideje. ICM je dao i motor od JAK-7 koji ja nisam ugradio u maketu. Mislio sam da ga prikazem pored aviona uz par mehanicara koji se upravo spremaju da promene motor na ovom avionu. Diorama bi se zvala "odakle da pocnem?".

Pedja

Одличан рад, возило је претпостављам у 1/35, можда грешим. Једно питање ,пошто имама исту макету и планирљм да је радим, да ли је верзија 7в или 7б?

boom.boom

Ovo je 7b! Jak-7v nema naoružanje, to je trenažna verzija razvijena od Jak-7b..
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

YU-DFY

Jeste, JAK-7B. Vozilo je u rzmeri 1/43.

Aleksandar

MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!