A-Model - 1/72 - КСР-5 Радуга

Previous topic - Next topic

komoras

Evo jedne A-Model makete koja se sklapa sama od sebe i za koju gotovo da nije potrebna ni šmirgla a kamoli git
Začkoljica je u tome što zapravo za A-Model ovu maketu radu poljska firma - Master
Naravno i dalje short-run tehnika ali kvalitet na visini serijskih maketa, ako ne i bolje od nekih proizvodjača
Definitivno maketa za preporuku što zbog neobične tematike što zbog samog kvaliteta iste, detalji i uklapanje - odličan pet!

U pakovanju se dobija prikolica za vuču projektila, projektil sa sve delom za kačenje na Tu-16, tako da može da bude i dodatak maketi a može da bude i sama maketa za sebe

jedna velika zamerka ovde su dekali...veoma mi je krivo što sam na desetak dekala pogrešno koristio hemiju pa je nastao težak silvering, ispravio sam to na ostatku, tako da uz dobru hemiju, može se reći da lepo leže

bojeno je revell uljanim bojama a pista je radjena u saradnji sa vallejo akrilima, lakirano mat vallejo lakom

maketa se sklapa i farba za nekih 2-3 sata, ali za lepljenje dekala sam izgubio čitavih 5 dana, ima ih preko 70 za polepiti!

uz postolje sam na brzaka zbrljao i "pistu" onako iz glave

maketu sam uradio kao poklon prijatelju koji je zaljubljenik u sovijetsko naoružanje sa raketnim pogonom











ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Skyrider

E ovo je bukvalno vikend projekat :D Ali kokpka me jedna stvar.... gde tu moze da stane 70 dekala :think ?

komoras

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

dragan_mig31

Samo ti dobra priprema treba kad lepis dekale.Ne spasava hemija silvering.Sjajni lak i nista vise.

Mikoyan29

MK "Oluj"

Jovac

Prosto neverovatno lepo , kada je A-model u oitanju . S obzirom da smo naviknuti da su im makete pravo smeće .

komoras

Quote from: dragan_mig31 on 29-08-2014, 02:24:11
Samo ti dobra priprema treba kad lepis dekale.Ne spasava hemija silvering.Sjajni lak i nista vise.

kako onda objašnjavaš da nema silveringa tamo gde je korišćena hemija ispod i preko dekala?  :)

maketa ima 3 sloja pronta pre dekala
meni je samo taj način uspeo da da lepe rezultate - natopiti mesto hemijom gde treba da legne dekal i natopiti i preko dekala dobro
kada se osuši, rezultat je i više nego dobar
šteta samo što sam kasno izvalio, al eto, svaka škola se plaća ;)
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

dragan_mig31

To mesto je imalo manje neravnine T.J. povrsina je sjaila vise nego na ona mesta gde ti silvering `fali`.Toliko sam maketa dosad uradio da iskustvo kaze da hemija nema nikakvo veze sa silveringom.Sledeci put kad budes koristio ove lose dekale kao sto su amodel,condor i neke slicne njih na mesto gde ide dekal obavezno umesto hemije po jedna kap pronta/future-a pa tako namesti dekal.Garantovano deluje.

komoras

sve u svemu, mora na sveže da legne  :)
hvala na savetu, probaću i sa prontom  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

dragan_mig31

Ja sam uzeo americki FUTURE.Sjaj je 10x bolji nego sa prontom.Rezultati su takodje visekratno bolji.Pokusaj tako.Odusato sam od evropskog pronta zbog maloga sjaja.

PELE

Umesto Raduga procitao gadura...  :lol

Sjajno izgleda, nikada ne bih rekao da se A-Model tako dobro uklapa... !  :cheers