МиГ-21ПФМ Румунско РВ 1960

Previous topic - Next topic

PELE

Поз свима,

У питању је рестаурација старе макете која је рађена пре 4 и кусур година, офарбана и декалирана у ознакама Сирије. Прошла је два-три Мускула, била је у кутији у деловима и решио сам да је средим за своју полицу и душу, посебно зато што ће носити ознаке које мало ко има у својим витринама - комунистичке Румуније средином 1960. године.

Пошто труп није хтео да се одвоји, које год методе да сам користио, оставио сам га таквог али извадио кокпит који је дат у кутији. Макету сам морао да пресечем на пола, убацим кокпит и средим све да се ништа не примети. Успео сам али је било доста мука с обзиром да сам пререзао комплетну макету ( фабрички панели су ужас, плитки и недефинисани ! ) и додао неке панеле којих није било на макети и нешто ривета.

Декали су комбинација из гомиле декала које имам. Панели су тонирани и то је рађено искључиво по фоткама, ништа на своју руку... морао сам да гуглам на њиховом Гуглу и пронађох гомилу фотографија, црно-белих, тако да имам задовољавајућу колекцију, од неких 500 слика. Свакако ће бити од користи !

Боје су Ревел 90 и Хумброл 56, директно из кантица.

Прљање минимално јер су били врхунски одржавани, само вош и то је то ! Ако сте заинтересовани за фотке, поставићу, није фрка... поносно место има у полици и уживао сам радећи !

Ускоро се његов комшија завршава, 2 године старији буразер... ускоро и те фотке !  :caooo














:caooo


Tomcat

Slazem se, oba su bas lepi, ali meni je ipak vijetnamski za dlaku lepsi  ;) Svaka cast  :cheers
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

M@rio

Пеле,

Лепо и педантно, види се да си радио себи за душу! :pilot

А и фотографије су изврсне! Могли би да се договоримо да усликаш и ове моје готове (има их и све их је више)! :naughty

Поздрав,

Марио
M@rio

zivorad

Odlican  :god :god :god

usput  koja je maketa u pitanju i koja razmera

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sneni

Jako dobar, svaka čast :super Odlično si se izborio s panelima... imam istu maketu ali nikako se ne usuđujem započeti je, baš zbog te užasne panelizacije.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

PELE

@M@rio - Хвала ! Нема фрке, фоткање је најмањи проблем...  :cheers

@Zivorad - Звезда, 1/72

@Flanker - Ееее...  ;D

Хвала свима на коментарима !  :cheers

Nemsy_29

Prelepo odradjen, mada dusa me boli sto ovakav NMF nije dobio one najlepse oznake na sebi  ;)

milan78

Pele pa ti ga razvali.Em volim 21 em uzivam kad vidim ovakvog. :super
Instagram-Peacockscaleworx

matilda

Kanda su slike pojacale malo kontrast ove dve metalne boje...
a da mu cuce, cuce mu...
a najvaznije da si ga uradio I to kako valja, obicno se poznaje kad je "cerupanje" u pitanju , ali ovo je sttvarno dobro uradjeno.
uzdravlje.

Stevan

Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!