F-4J 1/32 Tamiya

Previous topic - Next topic

Simic M

Prelepo izgleda kokpit.  :super

Suhoj

Evo radi se dalje, posteno sam se namucio da odradim kompletan preshading, maketa je ogromna a hteo sam da odradim sto preciznije, ali zadovoljan sam kako je ispalo.
Uradicu i jos jedan sloj sa smedjom sa donje strane i na nekim mestima gde curi ulje i slicno mislim da ce biti dobar efekat kad legne boja.










Suhoj

Jos jedan ozbiljniji update.
Ofarbao sam dobar deo toga, ostalo da ispravim sve sitne greske tokom farbanja napravljene, a ima ih, uradim metal oko izduvnika i ofarbam neke sitne detalje pa ce u sledecu fazu.
Odlucio sam i da sve ove crne povrsine sam ofarbam umesto dekale da koristim, nekako mi sigurnije ovako i lepse izgleda.
Nisam nikako uspeo sa donje strane lepo da uslikam a i sa gornje sam se namucio jer je maketa ooogromna i tesko je uhvatiti u kadar.

E sad, zanima me vase misljenje o modulaciji, da li je ovo malo i da li da dodajem jos? Ja nekako nisam siguran, svidja mi se do sad uradjeno, ali mi i dalje deluje precisto za avion iz Vijetnama.























dragan_mig31

Nediraj vise boje.Jedino sto bi ti preporucio da malo ali zaista malo izbledis one crne delove ali da ne ofucujes radom.Kad uradis slivanja i prljavstinu preko dekala bice jos realnije.Nisu bili toliko ofucani da bi sad preterivao :) meni se ovo bas svidja.

Lud13

Ja tu nista vise ne bih dirao, odlicno je ovako

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Suhoj

Nisam kacio nista jer sam bas radio ove skoro cele nedelje i zavrsio maketu.
Prezadovoljan sam rezultatom, ima tu par malih greskica ali bice to ispravljeno vec sa sledecom, ovo mi je na kraju krajeva prva 32ojka i moram da priznam da mi se jako svidja razmera.
Nisam uspeo da zamenim rucice za katapultiranje na sedistima, probao sam da napravim sam ali je bilo ili predebelo ili pretanko pa sam se vratio na sigurnu opciju, Eduardove iz seta.
Ove fotke su kao neki preview jer cu da pravim ozbiljnije fotkanje sledece nedelje dok jos zavrsim i Mk.20 bombe pa da bude skroz kompletan.
Mozda dodam i malo prljavstine na AIM-9 i AIM-7 da ne budu skroz sterilno ciste ali videcemo.




























ypow

Predivno! Shading kod izduva profesionalno uradjen!
Modulacija boje savrsena...pa vidis i sam...

Lud13

Maestralno odradjeno...nemam reci

Kerber

Sve pohvale za izuzetan rad!  :cheers

mos

Uh, ovde je vala bilo posla!
Odlicno izgleda !

miloskontra