Revell Tupolev Tu-95 Bear D - 1:144

Previous topic - Next topic

Milutin

Evo da pocnem i ovu maketu, jedva sam nasao vremena da se uhvatim posla ali vazno da je krenulo  :D . Maketu bih zeleo po mogucstvu da izlozim na Novogodisnji kup maketara :think pa zato molim da ako imate nesto da primetite slobodno recite... Da ne sirim pricu evo pocetka:







Pozdrav svima

milan78

Vidi elise na slikama pravog,neki nemaju zute krajeve a koji imaju ta polja su manja.....ne ovoliko siroka.Inace opaka masina,polagano s njim i bice opasan! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Milutin

#2
Hvala na skrenutoj paznji.... Inace ja sam stavljao 3mm zute ali cu da smanjm nesto oko 1,5 - 2 mm  :think . Usput evo slika tockova ( slike su malo tamne i pod led svetlom, pa je zato zelena dosta tamnija nego inace ) malo cu ih jos popraviti ali u principu to je tu negde :





Pozdrav

Milutin

Zanima me nesto, ako bi neko mogao da mi pomogne jer na ovoj slici iz sastavnice je nacrtano da se na nos aviona stavi 30g  :rtfm ( koliko sam ja shvatio ) ali mozda mislim da bi to bilo malo previse. Ja bih stavio olovo,pa neznam da li ce to biti u redu ili pretesko  :think . Evo slike :



Ukoliko mi neko moze pomoci molim ga da izlozi misljenje, pozdrav

Skyrider

Stavi olovo, ali dobro vidi da li je dovoljno. Sto se tice tezine za balans, ima jedno zlatno pravilo- od viska glava ne boli. Nece se slomiti stajni trap, nista ne brini.

Milutin

Ok hvala, probacu kako mogu pa cemo videti :cheers Pozdrav

anki

Da, ovde ce trebati dosta olova napred jer je trup iza stajnog trapa dugacak i sa velikim horizontalcem i vertikalcem. Moment koji ce ga dizati na rep je sigurno veliki.

Milutin

Probacu jedno 30g do 40g pa cemo videti, jer su mu tockovi napred i dugacak je 35cm pa da se ne bi preturio mozda ce mu trebati. Hvala, pozdrav

Starac sa planine

Quote from: Milutin on 06-10-2014, 20:07:24
Probacu jedno 30g do 40g pa cemo videti, jer su mu tockovi napred i dugacak je 35cm pa da se ne bi preturio mozda ce mu trebati. Hvala, pozdrav

Sad skoro u nekom FineScale Modeleru nađoh savet da se umesto olova koristi pesak pomešan sa lepkom za drvo. Kad se osuši lepo se stvrdne i zalepi, nije baš ko olovo ali je dovoljno teško i može ravnomernije balast da se raspodeli.
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

Milutin

Malo mi je cudno da ce pesak drvofix biti dovoljno teski.... Jedini problem je kad jednom probam ja vise ne mogu da ga skinem  :uaaa inace cu staviti prvo olovo da probam ali mi se cini da cu na kraju mozda staviti drvofix i pesak da bi se ravnomernije rasporedio...  :cheers Hvala puno na savetu, pozdrav

anki

Ma pecarosko olovo. Gde ces da smestis toliki pesak i drvofiks. Nema u nosu mesta, moraces ka sredini trupa a onda skracujes krak momenta i trebace ti mnogo vise...... kao krajnji ishod maketa ce biti bas teska ako uopste uspes da je izbalansiras.

Milutin

Ja mislim da nece biti mesta za pesak ali nisam siguran....  :deadhorse A od olova cu uzeti ona za dubinac, imam kupasto ali nikako da probam potrudicu se sto pre pa cemo videti dalje.... Pozdrav