1/72 Revell Focke Wulf FW-200C-8

Previous topic - Next topic

Lanmi

Prijavio sam radove u mornaričkoj kampanji, ali nisam stigao lepo da dokumentujem svoj napredak, pa evo predstavljam završenu maketu u novom topiku.
Maketa je sjajna za rad. Detalji su fenomenalni, uklapanje takođe, impresivan broj delova i nekoliko različitih opcija označavanja. Imajte u vidu da je sastavnica loša, tako da će se isplatiti njeno detaljnije proučavanje pre nego što krenete po koracima koje vam preporučuje. Dekali su vrlo kvalitetni a takođe i prozirni delovi, za razliku od nekih drugih revellovih maketa.

Od dodataka sam koristio Eduardove maske za prozirne delove, prednju kupolu sam spustio za 1,5mm. Možete lako da vidite debljinu radarskih antena, iako su fenomenalno odlivene, mislim da su ipak predebele, tako da bi kupovina ecovanih ipak bila dobra opcija.

Farbanje sam radio u sledećim koracima: unutrašnjost Gunze RLM 02, pilotska kabina RLM 66, spoljašnjost:preshading Mr. Surfacer, platnene površine belom bojom, zatim preshading razređenom crnom, braon i za gornje površine zelenom a donje površine teget bojom. Ovo  je lakše pokazati slikama:



Zatim su došle na red kamuflažne boje, dole Gunze RLM 65 (u sastavnici pogrešno piše RLM 76), a gore Model Master RLM 72 i RLM 73. Henschel rakete su Gunze RLM 02
Sjajni lak je Tamiya Clear cote, MIG panel wash, i završni lak je Gunze saten finish.











Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"


milan78

Odlicno!! :cheers Sad samo da mu nadjes mesto!
Instagram-Peacockscaleworx

Skyrider

Vrhunski Kondor ! Bas dobro izgleda ova ptica  :)

Kerber

Opasno dobro izgleda!
Video sam ga u fazi rada i drago mi je da je do kraja islo na dobro..finis je izuzetan!
Bravo Lanmi!

Warhawk

Vrlo vrlo vrlo dobro Kondorče.
Video sam ga uživo, tako mi boje deluju super pogodjene. Mislim da to pretposlednja slika prikazuje najvernije.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

mos

Uuuuu kakva ptica!!!!
Svaka cast odlicno izgleda!!!!
;)

Lanmi

Hvala vam. Imao sam malo problema da uslikam jer je velika maketa, a svetla naravno nikad dosta.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

rodeo

Svaka čast Lanmi! Koliko je teska manipulacija po radnom stolu sa ovolikom zverinom prilikom maskiranja i farbanja?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

mutayu


marder68

E, ovo se zove maketa. Svaka cast. Sve je uradjeno sa merom i po mom ukusu. Samo napred.

Lanmi

@Rodeo: E, zato je dobra ova Ikeina đunta za serviranje hrane, ali mora da se raščisti sve okolo jer ovaj ima krila k'o kondor.
Muto, šta znam, još malo ću eksperimentisati ovim metodom, ali zgodniji je kao preshading za svetlije boje. Sa tamnijim bojama je malo teže dobiti da se provide ispod različite nijanse.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

medico

Upropasti tako dobru maketu ....  :hahaha
eee Lanmi druže , nema te pa onda tras ... opako ! Sviđa mi se tvoj multi-colorni pristup  preshadingu .

Jovac

Stvarno super rad . Vrhunski odradjeno i ne mnogo zaprljano , bas kako se meni dopada . :cheers

Lykos

A tek da ga vidite uzivo???
Majstor je to radio i uradio ga kao sto mu i dolikuje,VRHUNSKI!!!