ZVEZDA MiG-3 1/72

Previous topic - Next topic

marshal.luka

Maketa ima brojne kritike zbog nepreciznosti i manjka detalja, tako bar čitam po Internetu. Bez obzira na to, koštala me je 450 dinara i svakako je odlična za te pare.

Kao i svi, počinjem od pilotske kabine. Vrlo je oskudna količina detalja, nedostaju mnogi delovi komandne table, ''jastuče'' na sedištu itd. Pojasevi i već spomenuto jastuče (ono veće) su u samogradnji. Pojasevi su rađeni po već proverenoj recepturi od bakarne žice i novinskog papira, jastuče je od nepotrebnog parčeta plastike sa neke prethodne makete i novinskog papira koji ga prekriva radi dobijanja utiska kožne postave. Čiping je po mom ukusu malo učestaliji i po intenzitetu veći, i sama maketa će biti malo ''ostarelija''. Dugmad na komandnoj tabli su bojena ručno (na štetu mojih živaca). Ako neko ima sugestije ili ispravke, neka što pre izgovori šta ima, dok je ovo još u početnoj fazi. Hvala unapred!  :)




Skyrider

Radio sam La-5FN iz iste serije :) Uzivaj sa gitovanjem :) ...

marshal.luka

Quote from: Skyrider on 08-01-2015, 00:53:53
Radio sam La-5FN iz iste serije :) Uzivaj sa gitovanjem :) ...

Leleeee...

Janjic

Jašta nego krš od makete :jok
Svaka čast na volji i trudu  :bravo.
Možda da nađeš neku tanju žicu za ove alke, ova je baš debela  :think

Sretno u nastavku  :pilot
凸(¬‿¬)凸

guster

Sve se slazem, ako je to isto sto i Revell, a cujem da jeste, pa... lici na neki avion ;D.
Alke su ozbiljno predebele, izgledaju kao gimnasticki krugovi pre nego alke na pojasevima.
Mislim da je maketa odlicna za trening zivaca i probanje raznih novih tehnika bez straha da ces nesto upropastiti.
Samo  napred, bas me zanima sta ce da ispadne  :super

Lykos

Druze Luka  :),
Evo ti za pomoc ovaj sajt pa malo doteraj to sediste i pojaseve,a ima jos svasta sto ce mozda da ti treba,
Pozdrav.
http://sovietwarplanes.com/board/index.php?topic=49.0

relja

I mene je takođe bila privukla niska cena ove makete  :headbang

Jedna od stvari na koju treba da obratiš pažnju su i uvodnici vazduha za hladnjak ulja, sa leve i desne strane motora.
Na maketi su simetrični, ali na pravom avionu su - asimetrični.
Uostalom:
http://mig3.sovietwarplanes.com/mig3/external.html
(meni je jako pomoglo sa ovom maketom).
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

milan78

Druze sve stoji za te pojaseve.Vidi to se lako radi.Iseci provodnu zicu od neke igracke npr.izvadi iz nje ono sto je upredeno bakreno,i eto zabave.... :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

guster

E ako je gora i od Revella, neka mu je Bog u pomoci  ;D.
Oni su omasili bas sve sto su mogli, jedino sto je ostao jednomotorni avion, a i to za malo.
Mislim da nema tog truda i samogradnje koja bi je dovela do nivoa pristojne makete.
Nego, ubih coveku volju za rad umesto da ga kao kolege ohrabrim.
Luka, samo napred, sta god da ispadne posluzice za sticanje iskustva.
Ima pristupacnih maketa mnogo boljeg kvaliteta, na primer Zvezdine snap fit(Me 109, FW 190, Jak 3), a ovaj avion radi i HB, sigurno je mnogo bolje odradjen bez obzira na njihova uobicajena pojednostavljivanja.



marshal.luka

Gospodo, hvala vam na ovako velikom odzivu i preporukama! Svestan sam potencijalnih i realnih teškoća, pokušaću da izvučem što više iz ove makete, koliko mi moje umeće dozvoljava... Zahvaljujem kolegama za sugestiju oko pojaseva, mada kabina ionako ne može biti otvorena pa i nema svrhe mnogo da detaljišem (?). Očekujte novi izveštaj uskoro.

Aleksa

#10
Quote from: Janjic on 08-01-2015, 10:27:34
Možda da nađeš neku tanju žicu za ove alke, ova je baš debela  :think
Slažem se. Možda da izvučeš žicu iz onog čupavog, dugačkog što se kači oko jelke. Tu postoji tanka žica, super je za pojaseve. Evo vidi moje (trouglaste kopče na desnim pojasevima).
Evo I link kako da napraviš pojaseve. http://spruebender.net/forum2/index.php?topic=921.0
Valjda sam bar malo pomogao.  ;D  Pozdrav.

Lykos

Postovane kolege,
Ta Zvezda dodje isto sto I  Revell maketa, obe su bazirane na
https://www.scalemates.com/products/product.php?id=146732.