MiG 21 PFM 1:72 (Zvezda)

Previous topic - Next topic

Adrijano1776

Pozdrav svima.
Eto 1/2 zavrsenih koje stavljam u galeriju..
Svima dobro poznati MiG 21 PFM(ocjena sjedi tri),i da ne pricam puno..
Za pocetak...Murphy in the House... prilikom skidanja maski primjetio sam da je kabina iznutra bijela(Ha,ha) i naravno prilikom pokusaja skidanja kabine,usput se i ceono staklo oprostilo od modela(a sve kitovano,lakirano itd :headbang )...slike govore sve...
Nekog pretjeranog detaljiranja nije bilo a tako ni pretjeranog wash-a

nakon pokusaja popravka..











Ako zamijetite prasinu itd,to je zato sto sam ga tek izvadio iz transportne kutije....
Svaki komentar je dobro dosao...
Pozz iz jbn hladnog Hamburg-a..

Markoni29

Da li moze jedan savet od pocetnika?Ne pada mi napamet da te savetujem oko sastavljanja makete :)
Mogao bi da kupis hamer papir.Moze u crnoj boji.Stavis ga na sto i naslonis na zid tako da pola stoji na stolu a pola da se oslanja na zid.
Uzmes dve sijalice i osvetlis odozgo sa strane.Stavis maketu na hamer papir.Fotografije koje napravis izgledace kao da ih je slikao profesionalac :D
Naravno mozda ti sve ovo vec znas? :)

Adrijano1776

Hvala na savjetu(moja "kutija" za slikanje se prilikom selidbe oprostila),ali ovo je samo improvizacija dok druga kutija ne bude gotova..
Ali hvala u svakom slucaju  :cheers

Tomcat

Svidja mi se kako je ispao, koje boje si koristio?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Dobar je :) sredio si ga da se prethodna steta nevidi.Svaka cast:)

Adrijano1776

Hvala kolege..
Boje su..MM 1713 i naravno po savjetu MM(Mig Master-a)Dragana, Revell 57 +potamnjivanje i prosvjetljavanje

Sneni

Odlično urađeno, bravo :bravo Stvarno mu dobro stoji ova kamuflaža.
Nećeš vjerovati, upravo radim istu maketu u istoj šemi... doduše, stigao sam tek do preurezivanja panela... i sumnjam da može ispasti bar približno ovako dobro kao tvoja :cry ;D

Jedno pitanje za tebe i ostale: budući da se top mogao skinuti s PFM verzije, a ovo je valjda bio jedini JRV PFM ovako ofarban, pitam se da li je i top bio ofarban u plavo - ili je bio metalne boje? Ako je svaki PFM imao njemu pripadajući top, onda pretpostavljam da su i top ofarbali u plavo... a u suprotnom, nekako mi je logično da je metalne boje... ali stvarno nemam pojma o tome. Zna li iko?
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

dragan_mig31

Posto je ipak JRV u pitanje i to je bila ozbiljna institucija svoga doba verujem da su i top ofarbali kako i rezervoare i kompletnu opremu za taj avion :)

milan78

Odlicno!Nema te nema pa booom!!Dva lepotana!
Instagram-Peacockscaleworx