Ju 88A-4 Revell 1/32

Previous topic - Next topic

viper

Na ovim slikama kabina je samo ofarbana i lakirana sjajnim lakom, Kasnije sam ofarbao detalje i uradio wash ,a li taj dio nisam slikao. Za ova tri kompleta HGW-ovih pojaseva trebalo mi je četri sata rada, ali su zaista odlični.
Nivo detalja u kabini je zaista odličan i pošto je zatvorena  neću ništa više dodavati.








Stajni trap je  ogroman i imresivan. Naravno i ovdje  je  urađeno samo osnovno  farbanje, slijedi pokušaj ožičenja točkova i ponovno farbanje guma jer mi se malo vidi spoj.





Većinu aviona radim više puta pogotovo  one koji mi se sviđaju. npr f-16 ali ovaj vjerovatno neću više raditi jer je zaista ogroman i zauzima puno prostora.
Evo slika  za poređenje  tamiyin f-16 1/48 i mustang 1/32





Ofarban je  sa valejo rlm 65 i 70, rlm 71 je  revellova vodena.
Prvo sam bio ofrbao sa valejo rlm 71, ali mi ona nekao previše vuče ne olive drab. imam popraviti nekih  par sitnica, npr ovo oko prozora, moram šmirglati  pa  ponovo ofarbati.






Kerber

Mrak! Ovde imas mesta da se "razmahnes", pa udri! A dosadasnji rad mi se dopada i to puno!

matilda

Ju , ju , ju , kolika grdna maketa?!
Hoces se moci snaci sa tolikom plastikurinom  :think

stevan

Aleksa

Koliko čudo od aviona.  :o Biće ovde zanimacije... Ihahaj. :D
Pratim rad.

viper

Decali su legli  dosta dobro, bilo je malo silveringa , ali sam na dijelovima gdje ga je bilo po decalima lagano nanio nitro.
Na maketu sam nanio 3-4 sloja pronta (Emsal) četkicom. Hvala kolegi Senadu , jer mi je ovaj pronto olakšao posao. Wash urađen uljnom bojom.







KuKLiNsKi

zašto tolko slojeva pronta?
ja nikad ne radim više od jednog sloja.. nekako mi se čini, da se uvuče u panele i podeblja sve ko neki puding glazura...

viper

za svaki slučaj , da ne probije wash  :)
Prontom može slobodno 2-3 sloja jer je tako najbolje i najravnomjernije pokrije sve.
Obzirom da  je maketa rađena tamnim bojama, da bude što manje silverinag.
Kod ove makete su poprilčno veliki i duboki paneli tako da je sad ispalo taman kaki bi trebalo da bude.

Kerber

Odlican do sada...samo da pitam/primetim...jel ono senka ili imas poveliki "gap" na spoju trup-krilo (levo), odozdo?
Lepo mu je legla i farba i lak...decali..za sada kazem opet - odlican!

viper

Da na slici izgleda tako, ali malo je više vasha i sjena :(


viper

#9
Prije par dana sam gotovo završio makertu i htio napraviti par fotki.

Uspio sam  napraviti jednu , a onda je puhnuo vjetar i desilo se ovo na slici   :x



Warhawk

Na prvoj fotki si trebao upaliti macro i sa samo malo veće daljine slikati maketu, onda bi nju uhvatio oštro, a pozadina bi bila zamućena.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

viper

Dok sam priprema fotoaparat, puhnu je vjetar i oborio maketu, polomila se ali sam uspio opet sve zalijepiti osim ovog nosača na kabini  koji je odletio negdje u dvorište

kapetan

Čist i briljantan rad! Šteta zbog nenajavljenog leta!

hayabusa

Лепа макета лепог авиона, ''свестрани осамдесетосам''. Мој омиљени Немац. :)
Срећа у несрећи је да се оштећења могу средити, и наук свима да пазе на овакве ствари.
Могао би му додати и хакенкројцеве на реп, па да све буде како треба до краја.

Поздрав
Белая aрмия - Чёрный барон