1:72 Aircast Resin Soko J-21 Jastreb V i PVO Republike Srpske

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Dobro poznata maketa aircast resina.Resin je zaista mek i lak za obradu.Maketa je stvarno milina za rad.Kabina doradjena u samogradnju.Boje revell i MM.PRljanje na minimum.

Uzivajte




















milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

medico

paneli su preduboki i preširoki pa na sve to još crni/tamno sivi wash  :o   
Bolje bi izgledao bez wash-a jer sa ovom dubinom panela imao bi prirodnu senku cenim da bi tako izgledao realnije ! Gledam profin rad koliko izgleda realnije jer ima daleko suptilniji wash.
razmišljam da li bi možda pomoglo prskanje gunze surfacera 500 preko cele makete pa onda šmirglanje samo da surfacer ostane samo u panelima.
Šteta što master ima tako duboke panele , prosto nema razloga ... te rtv gume su toliko precizne za pravljenje kalupa da ako ne ošmirglaš lepo površinu ona reprodukuje i riseve od šmirglanja !

dragan_mig31

Uh presmirglao sam maketu 240 smirglom da bi tu dubinu ublazio.Ali nisam hteo da preterivam pa da onda moram da urezujem kompletnu maketu.Uzivo wash i nije toliko vidljiv kao na ovim slikama i sama maketa izgleda mnogo bolje.Razmisljao sam da ostavim bez washa ali izgledao je nekako bezveze.Jedina zamerka su paneli na kompletnu maketu koja je inace jako lepa za rad :)

Warhawk

Quote from: dragan_mig31 on 11-01-2015, 16:56:35
Razmisljao sam da ostavim bez washa ali izgledao je nekako bezveze.

Onda je barem trebalo uzeti bilo koji drugi wash sem crnog. Meni lično ovako stvarno "bode oči" i odvlači pažnju sa svega ostalog, pogotovo na donjim površinama.
Mislim da bi razne nijanse sive (ili boja sličnih tim na maketi, samo malo tamnijih, npr srednje sivo-plava za donje, a tamno sivo-zelena za gornje) bolje naglasile panele bez preterivanja
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

dragan_mig31

Ne zaboravite samo jedno nesto :) da se meni svidjaju ovako uradjene makete :) volim malo jaci wash i kad je kontrast malo veci nego obicno.Uglavnom ove resine radim za sdvoju dusu pa i necu da se previse naprezem oko toga dali su paneli preduboki ili ne.Uradio sam ga za 7 dana i licno ja sam i vise nego zadovoljan :)

SASA


medico

Quote from: dragan_mig31 on 11-01-2015, 16:56:35
Uh presmirglao sam maketu 240 smirglom da bi tu dubinu ublazio.Ali nisam hteo da preterivam pa da onda moram da urezujem kompletnu maketu

koliko su paneli duboki mogao si i sa 800 a da ne izgubis panelizaciju ! mogao si mozda da naostris olovku 0.5mm pa sa njom da odradis panele sa blagim pritiskom da ostane grafit samo na dnu panela , posle kad se izlakira grafit bude tamno siv .

PELE

Jedva čekam da se dočepam ove makete i da je prerežem komplet...

Surfacer-om definitivno preći panele, mada ću mozda da probam i onim gitom za kola, ali to ako poludim od faxa pa baš budem hteo da se zaj...  :naughty

Super si ga odradio Draganče ! Sto se washa tiče, to ne mogu da komentarišem jer svako voli drugačije, ja sam npr. isto za to da kontrast bude jači...  :cheers



zobo

 :bravoJedna lepa ranija maketa naseg Draganceta. :zvizduc :caooo