TAMIYA NORTH AMERICAN P-51B MUSTANG 1:48

Previous topic - Next topic

Pokojni Toza

Moja prva maketa u ovoj razmeri tako da je svaka kritika i predlog dobrodosao. Koristim Vallejo model air boje i primer.

https://www.scalemates.com/products/product.php?id=133919

Pa da pocnemo. Posle sivog primera maskiranje i prelaz sa Vallejo interior green i black. Staklice na instrumentima sam odradio sa Tamiya X-1.




Posle malo dry brusha to izgleda ovako.











Sutra planiram da isprljam kabinu sa Vallejo Dark Brown wash-om na delovima koje sam prvo presao sa dva sloja Vallejo clear laka. Ustvari nadam sa da ce biti sutra.
U planu mi je da odradim i pojaseve u samogradnji od tamiya maskirne trake i zice. Ali sobzirom da sam prilicno neiskusan videcemo kako ce to ici. Nikad to do sada nisam radio.


Janjic

Svaka čast, odlično ovo izgleda  :bravo

Ovde možeš da vidiš kako se prave pojasevi

http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=16031

Ako možeš da nađeš na netu kakvi su pojasevi bili na ovo avionu koji radiš, pa probaj da kopiraš ;)

Pozdrav drug.
凸(¬‿¬)凸

Pokojni Toza

Posle prljanja izgleda ovako. Mada mi na fotkama deluje prljavije nego sto izgleda uzivo  :D







Sad cu da odradim pojaseve pa da sklapam i prelakiram.

Hvala za link kolegi Janjicu  :cheers

kapetan

Ovo do sada je odlično, milina za oči! Kako si zadovoljan vallejo bojama?

medico

lepo napreduješ ! Slobodno odradi malo jači chipping na sedištu !
Samogradnja pojaseva mislim da je besmislena...  kao prvo eduardovi bojeni izgledaju odlično a po komadu izađu malo skuplji od 1 EU a drugo u ovoj razmeri baš treba da se potrudiš da ispadnu realistično !
Ako već praviš te pojaseve kupi extratech-ov set kopči

Pokojni Toza

@kapetan: S obzirom da je meni ovo tek cetvrta maketa i nemam nekih vecih problema sa farbanjem mogu da kazem da sam zadovoljan sa Vallejo bojama. Hoce da se skuplja malo boje na vrhu igle ali nije veliki posao da se skine cetkicom i nastavi dalje. A mislim da jako lepo pokrivaju.

@medico: Imas li neki link za te pojaseve koji kostaju 1E ja ispod 20$ ne mogu da nadjem  :)


Aleksa

Evo pojasevi u samogradnji http://spruebender.net/forum2/index.php?topic=921.0 Ja ih pravim na ovu foru I super izgledaju.


Pokojni Toza

Narucio sam te ceske pojaseve pa cemo videti. Mada sobzirom na praznike verovatno nece stici pre Nove Godine sto znaci da moram da pauziram sa radom sad  :headbang

medico

imajući u vidu da je to Tamiya , mislim da bi mogao da sastaviš kokpit a posle dodaš sedište sa pojasevima da ti ne usporava rad !
Ipak prvo probaj na suvo  ;)

Pokojni Toza

Napokon stigose pojasevi. Ali posto ja nikad nisam radio sa dodatnom opremom treba mi malo pomoci. Ok mora da se sece skalpelom  :super Ali koji lepak se obicno koristi sobzirom da su delovi metalni. Radili ovaj modelarski lepak ili da koristim super lepak? Kako radi farbanje, pretpostavljam da je isto, prvo primer pa boja?

Kerber

super lepak, prajmer, farba..to je redosled.
oguli malo boju sa ofarbanih delova gde lepis pojas prvo...ovako ce samo da ti povuce boju a nece da dobro zalepi deo.

Pokojni Toza

Zna li neko koja Vallejo model air boja je odgovarajuca za pojaseve ?

Aleksa

Ja često koristim gloss white 842, pa je posle matiram.