TAMIYA NORTH AMERICAN P-51B MUSTANG 1:48

Previous topic - Next topic

medico

uh , dobro je maketa je nastavljena ...nekako sam se osećao odgovornim za privremenu obustavu radova  D:)

Quote from: Pokojni Toza on 17-12-2014, 09:59:55
@medico: Imas li neki link za te pojaseve koji kostaju 1E ja ispod 20$ ne mogu da nadjem  :)

evo na Eduardovom sajtu generički farbani set ecovanih pojaseva košta oko 4.5 eu i ima koliko sam prebrojao 5 setova pojaseva sa sve ptt nadam se da ne prelazi 2 eu po komadu, ja ih obično pazarim u Mošonu pa mu to dođe na oko 1 eu možda i malčice manje jer u Mošonu daju i popust  ;)

http://www.eduard.com/store/Eduard/Photo-etched-parts/Seatbelts-USAF-USN-WWII-1-48.html

Pokojni Toza

Nemoj da mi unosis pometnju, sad radim sa ovim pojasevima  ;D Negde sam procitao da Vallejo model air 71.112 odgovara pojasevima tako da cu da ih veceras farbam tako. Videcemo kako ce da izgleda.

Pokojni Toza


Pokojni Toza

E sad mi treba pomoc. Ne mogu da nadjem nigde sliku iz cockpita ovog modela gde se vide kopce. Da li treba odseci ovaj kvadrat oko kopce? Mada mi to deluje kako jako tezak posao. Nasao sam slike drugih maketara, ustvari jednu, gde nije odseceno. Mozda je to bilo parce pojasa ispod kopce ili nesto drugo?



Inace ne izgleda ovako lose uzivo. Ovaj makor me zakopao. Tek tu se vidi gde sam sve omasio i tekstura boje  :headbang

medico

to bi trebalo da bude kao neka podloga platnena ili kožna da ne žulja pilota  ;)

Pokojni Toza

Evo posle mnogo muke gotovo sediste. Mislim da nije lose za prvi put, mada je moglo i bolje da sam se bolje pripremio  :D





i na kraju Srecna Nova Godina  :cheers


Kerber

Srecna i tebi i svima na forumu! A sediste je bas dobro ispalo! Samo nagazi i nemas problema! Ima da bude Mustang pa da puca!

mos

Odlicno izgleda! Pojasevi su legli fantasticno!  ;)

Pokojni Toza

Da ne bude da sam lenj. Nije da nisam.
Gitovao sam malo. Radio ono sto najvise ne volim, ucrtavao panele. Smirglao. Mrzim ucrtavnje panela. Spojio krila. Generalno nije bilo mnogo potrebe za gitovanjem, uglavnom se sve lepo uklapa.
Sastavio sam veceras krila i trup. Jos malo smirglanja na spojevima gde se vidi lepak, kad se osusi. Ugalvnom radim na modelu ali polako. Inace ne znam da li sam pomenuo, mrzim ucrtavanje panela  >:(




maestro

super ti ide za sada  :super
i fotke su odlične! (nikon d800 ako se ne varam ;)?)

Pokojni Toza


boom.boom

E izvini nisam te razumeo, šta si ono rekao za panele :lol ?
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Pokojni Toza

#27
Idemo dalje, polako ali sta ces.

Maskirani staklici spolja i iznutra. Primovano i ofarbano iznutra ali nisam slikao.





Predjeno primerom.





E sad slede ispravke u vidu dodatnog ucrtavanja panela sto kako sam pomenuo ranije jako volim  :headbang :headbang :headbang

Na primer:








I sad glavno pitanje za sve kolege sa iskustvom. Da li po vama treba gitovati oko staklica prednjeg i zadnjeg, jer srednji je samo maska kabina ce biti otvorena, ili da ostavim ovako?




Kerber

sa desne strane gituj i ovaj srednji deo kabine, jer je on nepokretan....fiksiran je za vetrobranski deo...podize se krov na gore i unazad, a levi deo ide na dole...

Pokojni Toza

Ma srednji deo sam iskoristio od viska koji ide uz avion samo da maskiram kabinu. Inace ce biti otvorena kabina. Mislio sam na soferku i zadnje staklice. Sredinu ne gledajte.