TAMIYA NORTH AMERICAN P-51B MUSTANG 1:48

Previous topic - Next topic

Pokojni Toza

Lazna uzbuna. Treba i ta druga rupa ima zapusac medju staklicima.

Inace imate li neki dobar savet kako da sredim ovo. Farbao sam nos crvenom i kasno shvatio da sam uzeo pogresnu crvenu. Pa je sa ispravkom taj sloj ispao deblji nego sto treba sa desne strane. Ne izgelda ovako drasticno uzivo ali opet mislim da bi trebalo da se sredi malo.


boom.boom

Uf probaj vodenom smirglom najmanje 2000... Ali velika verovatnoca je da ces ostetiti OD :think.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

viper

#47
Samo lagano vodenom šmirglom 2000 i nema problema, ja tako uvijek radim kada je u pitanju žutu , bijelu ili crvenu jer one se moraju nanijeti u više slojeva.

SASA

Koja je boja u pitanju,akrilna ili uljana?

Zato obožavam akrilne boje. Zaštitim okolinu sa tejpom, umočim vatirani štapić u alkohol i skidam ili tanjim sloj boje.
a ako je enamel, onda se bojim da jedino to šmirglanje ili skidanje.

Pokojni Toza


SASA

Pa lepo zastiti okolo i uzmes stapic za usi,namocis u alkohol i obrises pazljivo.

Pokojni Toza

Koristis li medicinski alkohol ili neki drugi?

SASA

Kupis u prodavnici 96% i rokaj,imas u maxiju

Pokojni Toza

Hehe al nemam Maxi. Imam neki tehnicki izopropanol pa cu probati.

kapetan

Izbuši ove izduvnike, šteta da ostane ovako!
Pozdrav, Bojan!

zamorano

OPREZ sa izopropil alkoholom, prvo probaj na nečemu što ti nije bitno. To čudo je pravljeno za čišćenje mašina i u tom smislu skida SVE... Nadam se da nisam zakasnio ;).

Pozdrav!

Pokojni Toza

Nisi zakasnio jer nisam koristio alkohol :) Smirgla 2500 i polako i nije ispalo lose. Sinoc sam ofarbao bele oznake na krilima i isapalo je ekstra. Danas isprljam malo na jednoj strani i rekoh da ispravim samo da pipnem belom malo preko toga i naravno omakne mi se da povucem malo jace na airbrushu i razlije mi se boja. Divota i krasota, zeludac mi se okrenuo   :headbang . Sad da se susi pa na smirglanje ili cu da probam tu alkohol da to sredim.

Izbusio sam izduvnike, hvala za savet to mi ni na kraj pameti ne bi palo.

Pokojni Toza

Eto posle malo krace pauze nastavljam dalje :) Ne vredi odmor, obaveze, zena, deca i ne stize se. Doduse mozda najvise zbog toga sto sam lensitna nisam dugo nista uradio. Posle tolike pauze trebalo se setiti gde sam stao. Poceo sam malo sa dry brushom i zagaravio sam izduvnike. Moram malo da probam sa uljanim bojama da uradim modulacije, na necemu drugom za pocetak, pa da vidim hocu li to utaditi i na mustangu.







medico

na drugoj fotografiji se vidi da se lakše maketari uz neki šnaps ili ti je ponestalo razređivača za akrile ?  :naughty
kako bilo pedantan rad !