TAMIYA NORTH AMERICAN P-51B MUSTANG 1:48

Previous topic - Next topic

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Pokojni Toza

Moram da uzmem jednu BB Kleku pre nego sto pocnem sa preciznim radovima, da ispravim oci  :cheers

Pokojni Toza

Kad se sad nisam slogirao nikad necu. Video sam datum prvog posta. Eto godinu dana je proslo ja ni blizu kraja nisam. Ali bice jednom gotov.

Nastavio sam dalje. Gotov sam sa lakiranjem pred dekale. Poceo sam juce da ih stavljam al nesto me nece. Imam utisak da su predebeli, al sta je tu je.
Imao sam i par pehova. Ispod jednos se nekako zavukla neka dlacica. Bele markere na krilima sam izgleda stavio preblizo trupu ali sam na kraju nasao ovu fotku tako da nisam pogresio moze i tako. Malo sam skratio dekal pa izgleda isto :)



E sad glavno pitanje. Dekal koji ide ispod krila po uputstvu iz kutije ide preko signalizacije. Ne znam kako da resim. Da li da secem dekal, ali mislim da je to jako zeznut posao, ili da stavim dekal pa da farbam preko njega? Na netu sam nasao da na nekima ide preko na nekima ne. Ali tamo gde ne ide preko je uglavnom P-51D tako da ne znam sta da radim.

To sve trenutno izgleda ovako:

Ovde treba da legne taj dekal.








Pokojni Toza

Hajde ljudi pomagajte, dajte neki savet  :D

viper

Ja bih te oznake riješio na jedan od  dva načina.

1.Stavio oznake preko tih svjetala i onda lagano čačkalicom skinuo taj višak dekala i eventualno ako ima potrebe ponovo ofarbao svjetla.
2.Nalijepio isto tako oznake preko svjetla. Onda bih decal na mjestu gdje su svjetla oboio bijelom ili srebrenom bojom i onda ofarbao svjetla providnom crvenom, žutom i zelenom farbom.


Naravno savjet je da sve to prvo isprobaš na nekom bezveznom komadu plastike...

relja

Quote from: Pokojni Toza on 20-12-2015, 13:10:43
.........
E sad glavno pitanje. Dekal koji ide ispod krila po uputstvu iz kutije ide preko signalizacije. Ne znam kako da resim. Da li da secem dekal, ali mislim da je to jako zeznut posao, ili da stavim dekal pa da farbam preko njega? Na netu sam nasao da na nekima ide preko na nekima ne. Ali tamo gde ne ide preko je uglavnom P-51D tako da ne znam sta da radim.
...........

Na tvom mestu ja bih prvo dobro, iznova proverio da li je to uputstvo tačno.
Koliko ja pamtim, kod Hasegawe oznaka je standardno nanešena.
A izgleda da dobro pamtim
http://www.model-making.eu/products/item_name-173508.html
Samo strpljivo.

Odličan rad!
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Pokojni Toza

Evo kako to sad izgleda. Nisam se bas proslavio sa dekalima ali sta je tu je, nema nazad. Covek se uci dok je ziv  :)
Odlucio sam se za varijantu da prosecem dekale sa donje strane krila jer sam na vise mesta vido da bi trebalo tako, nije bilo tesko kao sto sam mislio. Zelena nije bas najbolja ali je zato crvena ispala solidno.







Sad lakiranje, pa prljanje, pa spajanje ostatka, pa lakiranje, pa da docekam 2017 sa njim :)

Pokojni Toza

Eto umesto veceras da preteram sa picem ja pretera sa prljanjem. Mazao sam wahom i nece da spadne na nekim mestima nema sanse i pokusaj da popravim jednom, dva puta ali ono sve gore. Ne grdi majka sina sto se kockao nego sto se vadio  :headbang :headbang :headbang :headbang :deadhorse :deadhorse :deadhorse :deadhorse





Imate li neku ideju sta bi ovo bar malo moglo da skine a da ne skine i lak i ne bude sareno?

milan78

Meni se svidja i ovako prljav.Ako ti je enamel lak probaj sa alkoholom i to 96%.Meni je pomogao za npr.vallejo wash koji se tesko skida.
Instagram-Peacockscaleworx

Pokojni Toza

U tome je i problem sto jeste Vallejo wash ali su akrilne boje :)

Pokojni Toza

Koje krilo vam zigleda "prirodnije". Sa jacim panel linijama ili ovo drugo. Ne mogu da se odlucim.
Ako se uopste vidi sa slike dobro.


Pedja

Вероватно је "природније" ово са мање наглашеним линијама али је мени лепше ово где су контрасти појачани.