Staljingradska bitka 1:72

Previous topic - Next topic

Igor13

S obzirom na sve veću prisutnost RUSOFILA u našoj zemlji, a i na komentare mnogih sa foruma, da ne slikam radove od samog početka, reših da započnem dioramu WWII pa dokle stignem, i to slikajući od samih početaka, pa kako se situacija bude razvijala , pozz, nadam se da će biti interesantno












Igor13

Evo  selekcije figura i neke od konverzija koje napravih, problem mi napraviše švabe i rusi od ITALERI-ja , sunce ti poljubim bolje da sam konvertovao olovne vojnike, ja tvrđu plastiku ne videh u životu














Igor13

Evo nastavka "sagradih" još jednu ruševinu, a počeše i molersko-farbarski radovi, saveti su dobrodošli od iskusnijih oko detalja, pošto prvi put pravim " urbanu" dioramu, pozzzzz :cheers
















rodeo

Samo ovo vozilo Isu 152 ako dobro vidim, nije korisceno u Staljingradu. Inače zanimljiv pocetak.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Igor13

#4
Quote from: rodeo on 21-12-2014, 20:38:40
Samo ovo vozilo Isu 152 ako dobro vidim, nije korisceno u Staljingradu. Inače zanimljiv pocetak.

Hvala Rodeo,  nisam znao , šta je sa ISU-om, pretpostavljam napravljen kasnije, ili...Ahaaaaa, vidim da je napravljen 1943 i korišćen u KURSKU, konstruktivan savet, još jednom hvala, izbaciću ga iz vida.





KuKLiNsKi

jedno je napravljen a drugo viđen u borbi.. znale su godine proč

Igor13

#6
Evo nastavka priče, švabe opremam topom PAK 40 AT, smestiću ga pored fabrike, koju tek planiram,Rusi će verovatno napadati pešice, pošto ostaše bez tenka koji nisu ni proizveli ( bar ne do tada ), jer nemam strpljenja da sastavljam novi tenk i farbam ga, ionako imam puno posla, ko zna kad će kraj, pošto ja volim da figure na diorami budu tip-top, pozzzz.












SASA

Mozda ne bi bilo lose da malo "unistis" i ovu kaldrmu,nije mogla da ostane netaknuta u ratnim dejstvima.

Igor13

Quote from: SASA on 22-12-2014, 20:41:58
Mozda ne bi bilo lose da malo "unistis" i ovu kaldrmu,nije mogla da ostane netaknuta u ratnim dejstvima.
Slažem se SASA , upravo spuštam ostatke zgrada po kaldrmi i trotoaru, pa ću poraditi i na tome, biće sa druge strane i nekih rovova od dejstva bombi, s obzirom da je diorama 50*25 cm, idem polako deo po deo, pozzz

Igor13

U prilog prethodnom komentaru evo slika napretka, a i propaganda je spremna,pozz :cheers








flanker

hi hi ludnica1
Ubaci UM T-34-76.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

MicozaA

Uhuhuu sad kad krenu preko ulice pa oplete mg sa prozora negde ratatatatatat  :super
Zanimljivo i lep pocetak   :bravo

Igor13

Ovi prozori mi dušu uzeše, ali na kraju, nisu tako loše ni ispali


guster

Savijao si zicu  :), mnogo jednostavnije je da za ram prozora seckas tanke stirenske tracice pa ih lepis.
Mozes ih lepiti i direktno na staklo(providnu plastiku) pa da dobijes i taj efekat.
Iz iskustva znam da je tesko pogoditi tacnu dimenziju za vise komada pa otvore na zidu radim na osnovu dimenzije gotovog prozora.

Igor13

Evo izgleda napola porušene zgrade u ćošku, generalno ostalo mi je preuređenje podruma, pozz, šaljite kritike, predloge dok je vreme i može se nešto uraditi po tom pitanju , pozz.