Staljingradska bitka 1:72

Previous topic - Next topic

Igor13

Ovim putem želim da poželim srećne novogodišnje praznike svim maketarima dobre volje, puno zdravlja, sreće i napredka u ovim našim zaj*****jama.Elem što se tiče mog rada, napredujem sporo ali sigurno, evo par fotki urađenog, pozzz :cheers


















Igor13

Evo malog dodatka, privedoh kraju još jednu zgradu, odradih ogradu i napravih mali trg sa spomenikom pobednicima Napoleona, e sad nisam se bavio istraživanjem da li je tako nešto preživelo pod Staljinom, ali neka mu to bude neki dalji rođak kog nije imao srca da sruši,pozzzz




medico

možda si mogao malo da 'pofajtaš' nitrom stiropor koji je baza spomenika ...malo bi istopio površinu pa bi više ličilo na kamen

Igor13

Quote from: medico on 09-01-2015, 14:31:18
možda si mogao malo da 'pofajtaš' nitrom stiropor koji je baza spomenika ...malo bi istopio površinu pa bi više ličilo na kamen
Moram odraditi još jedan wash i još jedan drybrush i mislim da će to biti ok

Igor13

#19
To je to što se tiče grubih radova, ostaju još neke sitnice i detalji, kao i sređivanje podruma, ali se sada bacam na sređivanje figura, tu ima dosta da se radi, uglavnom su poze određene, uloge su im podeljene, još samo da se srede svi detalji oko njih, pa vam pokazujem rezultate, tu se ipak najbolje osećam to je moj  TEREN, POZZZ  :cheers

















Igor13

Evo par slika , hahahah nisam odavno.Počeh da kačim armiju, a još nisam završio sve detalje na terenu, al avaj, nisam mogao da odolim  :cheers :caooo
































Igor13

#21
POZZ drugari,evo malo napretka, ali sam stigao do dela, kada bih hteo da pokažem i malo efekata.Naime zamisao mi je da su Rusi stigli na jedan kraj zgrade i prizemlje čiste bombama, pa sam hteo da prikažem efekat eksplozija na drugoj strani zgrade, kroz prozorske otvore, iskreno nemam preterano iskustva sa ovim, a pritom nemam ni air-brush, tj. sve radim četkicom.Isto tako htedoh prikazati i eksploziju granate sa PAK-40 7.5 CM, Aa pritom nemam jasnu predstavu o jačini eksplozije i količini9 dima i razaranja koji proizvodi???? Poželjni saveti iskusnijih maketara u vezi sa tim.













Evo i jedne od meni zanimljivih konverzija, tj. od bombaša napravih barjaktara u jurišu



A evo i izgleda neporušenog prizemlja u koje uleću Rusi ( tek stižu)



Aleksa

Ne razumem se u efekte I bombe, pa ne mogu nikako da ti pomognem, ali svaka čast za ideju I realizaciju ove diorame. Samo tako nastavi.  :bravo

Pozdrav!

zolle

Tapete su ti ludilo  :lol  samo udri, rusevine su ti babaroga  :god
Dokon mozak, djavolja igracka !

Igor13

Nema 'leba čekati na asistenciju, pa ja sve to sam odradih.Iskreno mislim se ovom topic-u promeniti naziv u staru dobru pesmu " Priča se priča da Rusi dolaze " :lol :lol :lol :lol :lol, elem polako se sve kristališe, evo još par slika upravo odrađenog Ruskog juriša , one su odrađene na brzinu telefonom, kad završim malo više ću se pozabaviti photo- sešnom  :headbang :headbang :headbang, pozzzz.




















boom.boom

Super ovo izgleda ali hmhm :think nešto mi bode oči. Naime nisam neki poznavalac naoružanja u nemcove ali sam na diorami video i čikice naoružane sa stg44 i pancerfaustima? Stg44 je ušao u primenu tek 1944.god a pancerfaust 1943 ali kasnije. Mislim da nema šanse da su se oba oružija pojavila 1943 u januaru ili februaru a pogotovo ne u Staljingradu! Ispravite me ako grešim, al samo tako naoružane čikice zameni. Pozdrav :caooo
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

rodeo

Ili dioramu jednostavno nazovi Bitka za Berlin 8)

U tehnickom smislu nedostaje prasine i svetlijih tonova, sve izgleda kao ohladjena lava, ulice posle vulkanske erupcije. Imas talenat za dinamiku scene samo nedostaje malo rafiniranosti, fasade, dovratci, ulicni brojevi sve ti je nekako grubo. Razumem da je to grad posle zestokih artiljerijskih i vazdusnih dejstava ali ne ostavljaju granate tragove od spahtle 5x5 metara.

Ovo je samo moj licni utisak, nikad nisam uradio nijednu dioramu, pisem ovo cisto kao gledalac. 0:)
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Igor13

Quote from: boom.boom on 25-01-2015, 22:07:26
Super ovo izgleda ali hmhm :think nešto mi bode oči. Naime nisam neki poznavalac naoružanja u nemcove ali sam na diorami video i čikice naoružane sa stg44 i pancerfaustima? Stg44 je ušao u primenu tek 1944.god a pancerfaust 1943 ali kasnije. Mislim da nema šanse da su se oba oružija pojavila 1943 u januaru ili februaru a pogotovo ne u Staljingradu! Ispravite me ako grešim, al samo tako naoružane čikice zameni. Pozdrav :caooo


Svaka čast za zapažanje , mada pročitah da su se prve verzije stg44 ( mkb42 ) koristile krajem 1942, dok si za pancerfaust potpuno u pravu tako da ću tog gospodina verovatno i ukloniti,hvala pozz.

mos


komoras

Sve pohvale na količini detalja, zaista imaš dar. Što bi rekao onaj Zemunac za Lido: "Ima tu neku živinu!"  :lol
Posebno mi se svidja junak za barjakom i nesretnik koji odskače u eksploziji  :super

Jedino što ovde fali je GOOOOOOOOOMILA prašine od silnih eksplozija  :think

Probaj to da odradiš crkvenim pigmentima za ikone, čujem da su jeftini, jednostavno fiksiraj mat lakom i biće ova odlična diorama - preodlična!
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates