Staljingradska bitka 1:72

Previous topic - Next topic

Igor13

Quote from: komoras on 25-01-2015, 23:36:18
Sve pohvale na količini detalja, zaista imaš dar. Što bi rekao onaj Zemunac za Lido: "Ima tu neku živinu!"  :lol
Posebno mi se svidja junak za barjakom i nesretnik koji odskače u eksploziji  :super

Jedino što ovde fali je GOOOOOOOOOMILA prašine od silnih eksplozija  :think

Probaj to da odradiš crkvenim pigmentima za ikone, čujem da su jeftini, jednostavno fiksiraj mat lakom i biće ova odlična diorama - preodlična!

Hvala momci na rečima podrške, KOMORAS kad već pomenu pigmente, da li znaš gde se mogu i nabaviti?????

boom.boom

Imala je crkvena prodavnica u resavskoj ulici pigmente, predpostavljam da jos uvek ima. Samo ja ne bih crveni, prasina nije od opeke nego je malter taj koji se najvise mrvi i raspada. Idi sa sivom i nijansama prljavo krem, ali siva pre svega.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Igor13

Quote from: boom.boom on 26-01-2015, 01:09:06
Imala je crkvena prodavnica u resavskoj ulici pigmente, predpostavljam da jos uvek ima. Samo ja ne bih crveni, prasina nije od opeke nego je malter taj koji se najvise mrvi i raspada. Idi sa sivom i nijansama prljavo krem, ali siva pre svega.

Nosim se mišlju da iskoristim sitnu piljevinu, koja se dobija nakon hoblovanja parketa, pritom bi je obojio u par različitih nijansi???

guster

A da uzmes pravi malter pa ga usitnis(kod starih kuca se sam mrvi),
dobijas finu teksturu i autenticnu boju.
Takodje za izmrvljenu ciglu najbolja je... cigla  ;D.
Ja sam sitnio onu punu(starinsku bez rupa) i prilicno sam zadovoljan, cekic, natrpas u staru carapu pa udri.
Za cigle koje su nakon rusenja ostale cele treba nesto kao karton pena ili slicno, ali za obican sut ne moraju da budu pravilnog oblika.
Ubaci u sut i poneku dasku od balze(izlomljeni delovi greda, namestaja i stolarije).
Kasnije ti treba sivi i bez pigment da se sve to zaprasi.
Mene zanima kako ce ispasti figure, tu si zaista na svom terenu.
Koje su dimenzije baze, cini mi se nije prevelika, a natrpao si mlion+ detalja.
:super

Igor13

Quote from: guster on 26-01-2015, 11:53:27
A da uzmes pravi malter pa ga usitnis(kod starih kuca se sam mrvi),
dobijas finu teksturu i autenticnu boju.
Takodje za izmrvljenu ciglu najbolja je... cigla  ;D.
Ja sam sitnio onu punu(starinsku bez rupa) i prilicno sam zadovoljan, cekic, natrpas u staru carapu pa udri.
Za cigle koje su nakon rusenja ostale cele treba nesto kao karton pena ili slicno, ali za obican sut ne moraju da budu pravilnog oblika.
Ubaci u sut i poneku dasku od balze(izlomljeni delovi greda, namestaja i stolarije).
Kasnije ti treba sivi i bez pigment da se sve to zaprasi.
Mene zanima kako ce ispasti figure, tu si zaista na svom terenu.
Koje su dimenzije baze, cini mi se nije prevelika, a natrpao si mlion+ detalja.
:super

Gušteru hvala na savetima, veličina baze je 50*25cm

guster

Svaka cast na kolicini detalja, mozda sam zakasnio, ali savet oko dimenzija baze, planiraj u koju ce to policu ici, kasno je kad otkrijes da ti gotova diorama 2cm duza od planirane police :).
Meni se upravo to dogodilo, sto je jos tuznije, duza je 5mm.  :headbang

Igor13

Quote from: guster on 26-01-2015, 12:21:43
Svaka cast na kolicini detalja, mozda sam zakasnio, ali savet oko dimenzija baze, planiraj u koju ce to policu ici, kasno je kad otkrijes da ti gotova diorama 2cm duza od planirane police :).
Meni se upravo to dogodilo, sto je jos tuznije, duza je 5mm.  :headbang

Bedak, ja sam se toga setio u početku tako da sam zadnje dve, tri diorame odradio da budu iste širine tj. 25cm, a planiram da sam iskonstruišem i staklenu vitrinu, tako da će dubina iste od 30 cm odraditi posao  :cheers

guster

Da i ja razmisljam o vitrini, samo ne znam gde bih je spakovao.
Da li ces sam da je radis ili kupujes gotovu?
Finansijski dodje na isto, cak ce te pravljena izaci skuplje, samo sto ce biti po meri i verovatno kvalitetnija.
Ajd fotkaj kad se ponovis, mozda ukradem ideju  ;D

Igor13

Quote from: guster on 26-01-2015, 14:30:57
Da i ja razmisljam o vitrini, samo ne znam gde bih je spakovao.
Da li ces sam da je radis ili kupujes gotovu?
Finansijski dodje na isto, cak ce te pravljena izaci skuplje, samo sto ce biti po meri i verovatno kvalitetnija.
Ajd fotkaj kad se ponovis, mozda ukradem ideju  ;D

Iskreno hoću da je pravim po meri kako bih je uklopio u ugao dnevne sobe i to od poda do plafona, jerbo planiram ja još dosta toga, ali trenutno mi je to futur, za sada sve diorame idu u potkrovlje.Imam dosta nekog stakla ( šestice ) koje planiram iskoristiti u tu svrhu, samo još da nađem neki alat za sečenje. :cheers :caooo

guster

Noz za secenje moze da se nadje u Uradi sam ili Merkuru, mislim da nije preskup.
Ivice ublazis smirglom ako ti nije previse vazno da budu idealne.
Ipak, da se ne bi narednih deset godina kajao sto si ustedeo 1000 din. najbolje da ti to usluzno isece i obradi staklorezac.
Ja sam planirao drvenu bazu pa cetiri stuba(drveni profil kao za ogradu stepenista pa da ih falcujem(kanal za bocna stakla citavom visinom stuba).
Police bi mogle da se usecaju u nosace ili da se odrade neki ugaoni drzaci.
Nekako sam hteo da ne bude cela od stakla, drvo daje odredjeni smek.
Krov bi takodje bio od drveta isto kao i baza.
Samo mi jos nedostaje prostor gde bih to ucackao  :D.


Igor13

Quote from: guster on 26-01-2015, 15:55:36
Noz za secenje moze da se nadje u Uradi sam ili Merkuru, mislim da nije preskup.
Ivice ublazis smirglom ako ti nije previse vazno da budu idealne.
Ipak, da se ne bi narednih deset godina kajao sto si ustedeo 1000 din. najbolje da ti to usluzno isece i obradi staklorezac.
Ja sam planirao drvenu bazu pa cetiri stuba(drveni profil kao za ogradu stepenista pa da ih falcujem(kanal za bocna stakla citavom visinom stuba).
Police bi mogle da se usecaju u nosace ili da se odrade neki ugaoni drzaci.
Nekako sam hteo da ne bude cela od stakla, drvo daje odredjeni smek.
Krov bi takodje bio od drveta isto kao i baza.
Samo mi jos nedostaje prostor gde bih to ucackao  :D.

Gušteru što se tiče vitrine prostora imam, samo da mi dođe na dnevni red, i ja planiram kombinaciju drveta i stakla, a staklo mi je dužine nekih 4m, pa mi je mrsko nositi ga bilo gde, bolja mi je varijanta da ga sam odradim kod kuće,

a što se tiče diorame,  danas odradih prvi sloj " prašine " i to usitnjenom ciglom, čekam da se osuši, oduvam višak, pa sutra dodajem sloj sive, pa posle neke oker varijante











  a evo i slika kovanja planova za kontra udar u podrumu




Igor13

Zapraših ga j... sam mu kevu, evo slika sa mesta zločina






















boom.boom

 :lol a oni nemci na spratu što gledaju tv... :lol :lol
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Igor13

Quote from: boom.boom on 28-01-2015, 01:10:21
:lol a oni nemci na spratu što gledaju tv... :lol :lol

Nemačka propaganda, diže moral tokom borbe  :headbang :headbang :headbang :lol :lol :lol

guster

Eto jos jednog dokaza da je Pink najgledaniji  ;D.
Nego, sad primetih, top ti je pak, a zelen ko ruski,mislim da su svi svapski bili panzergrau u tom periodu.