Staljingradska bitka 1:72

Previous topic - Next topic

Igor13

Quote from: guster on 28-01-2015, 12:50:30
Eto jos jednog dokaza da je Pink najgledaniji  ;D.
Nego, sad primetih, top ti je pak, a zelen ko ruski,mislim da su svi svapski bili panzergrau u tom periodu.

deluje na slikama zeleno, inače je italerijev akril dunkel gelb

guster

Ne mogu da tvrdim, mislim da je to boja za druga ratista, ali sad je svakako kasno pa se ne bih nervirao oko sitnice.
Ako se ne varam, na Staljingradu su imali samo sive i sa zimskom kamuflazom.
Na drugim ratistima je sigurno bilo tih zutih i maskirnih.

Igor13

Quote from: guster on 28-01-2015, 21:32:14
Ne mogu da tvrdim, mislim da je to boja za druga ratista, ali sad je svakako kasno pa se ne bih nervirao oko sitnice.
Ako se ne varam, na Staljingradu su imali samo sive i sa zimskom kamuflazom.
Na drugim ratistima je sigurno bilo tih zutih i maskirnih.

Možda si i u pravu, sve verodostojne slike iz tog perioda , koje sam našao, nisu u koloru, tačnije sve su sive, tako da podržavaju tvoju tvrdnju  :lol, u svakom slučaju ovako sam hteo malo da razbijem monotoniju sive boje na diorami koja preovlađuje, pozzzzz

Igor13

#48
Evo razvukao sam i kablove  ;) ;D :cheers












boom.boom

Pa ovi ako se među sobom ne poubijaju ima struja da ih satre @ :hahaha
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Igor13

U principu što bi Čola rekao, ja ovde više ništa ne bi' dirao, ostalo mi je da uradim neki lep okvir i stranice i to je to, pa da odradim "kvalitetniji fotosešn".Danas iskoristih ovo malo sunca da okinem koju fotku i to je to, uskoro se selim u " završene makete", pozz.









































SLAYER

Sto se mene tice samogradnja nevidjeno dobra, pa figurice i top izgledaju malo nerealno i mozda malo suvisno.  :) Prica i postavka mi se isto svidjaju.
I generalno pitanje: Zasto mnogi ostavljaju figurice sa nekim sjajem boje(pa cak i oni iskusniji maketari)? Mislim na odecu koja u prirodi ocigledno nema sjaj, tacnije nije kozna.
Jel ne postoji nacin da se neutralise nekim lakom, pigmentima?

Pozdrav.





Igor13

Quote from: SLAYER on 03-02-2015, 14:05:27
Sto se mene tice samogradnja nevidjeno dobra, pa figurice i top izgledaju malo nerealno i mozda malo suvisno.  :) Prica i postavka mi se isto svidjaju.
I generalno pitanje: Zasto mnogi ostavljaju figurice sa nekim sjajem boje(pa cak i oni iskusniji maketari)? Mislim na odecu koja u prirodi ocigledno nema sjaj, tacnije nije kozna.
Jel ne postoji nacin da se neutralise nekim lakom, pigmentima?

Pozdrav.

Pozdrav SLAYER-u, hvala na komentaru, što se figurica tiče, moraš mi reći koja ti od njih sjaji, možda to tako deluje na slikama, ne znam, ali u realnom vremenu to nije tako, sve su figure omalane sa "flat" bojama i još dodatno ubijene tamnim WASHOM, jedini izuzetak je možda higlight kod ruskog bombaša i kod ruskog vojnika sa " teškim mitraljezom " u kući na ćošku, pozzz