Bitka kod reke Vezer-bitka na Idistavisu 16 godine Nove ere 1:72

Previous topic - Next topic

Igor13

Evo konačno sve skockah, malo grube slike, detaljnije kačim uskoro








PzKpfW

 :god Veoma dobro,eh kada bih ja imao strpljenje za ovolike figure.....

Igor13

E sad evo nastavka priče, malo izbliza, čisto zbog detalja.Bitka odigrana 16 godine nove ere, u kojoj su i Rimljani i varvari imali ogromne gubitke, videćete da se sa leve strane pojavilo pojačanje Rimljanima, u vidu medveda, koji se ničim izazvan stavio u službu Rima, ovo mu dođe kao "umetnička sloboda", nemojte zameriti ;), a i znam da se mnogima neće dopasti izrada drveta, ali tu još uvek treba napretka, pozzzzz










































Ćomi

Hahahaha medved !  :lol
Bas si me nasmejao !
A sada pitanja - zasto ne pokusas malo da razbijes ove prave i paralelne linije ? Ovaj put, pretpostavljam da je to put je malko prevelike granulacije za razmeru ? Ja bi ti predlozio da ga malo iskosis, ili da das blagu krivi u istom...Mislim, na ovoj sceni verujem da to neces ispravljati, to bi ti bio moj savet za generalni rad...
Drvo stvarno izgleda lose i najlakse je ne stavljati ga na scenu dok ne ovladas tehnikom...
Dalje-ako je naziv ove scene bitka KOD REKE - nije li zgodno da malo i vodice potece ?  ;)
I tek iz x-og gledanja slika sam skapirao da varvari trce nizbrdo, inace sam mislio da te kritikujem i sto ti je sve u nivou... :headbang
Elem, mislim da pokazujes da imas strpljenja detaljisuci ove figurice, svaka cast za prerezan grkljan  ;) , ali kao da ga svog tu potrosis i onda dioramu zbrzas...
Rimljani su dakle isli putem, tesko da bi varvari ovako na cistinu pojurili...Pre bi bilo nesto a la gladiator, suma, zbunje, klopke...
A o medvedu u ovom metezu i galami necu ni da pricam...Mada ako je u pitanju sala, komi,a-podrzavam  >:D

Eto, nije ti prijala tisina, sada si dobio mene kao komentatora - pa ti vidi sta je bolje  :o

Pozz,
Ćomi
No signature.

Igor13

#4
Hvala Ćomi , detaljno nema šta, svaki komentar na mestu, za drvo sam i sam svestan, što se tiče naziva bitke , isti se daju po najbližem mestu, lokaciji, planini, reci, ne mora da znači da se bitka odigrala na obali reke, medu sam ubacio iz čiste zaj******je, logično je da mu mesto nije tu, za put ok, granulacija je malo veća, slažem se,potpuno si u pravu za izradu terena i rastinja, objektivno figure sam radio 15-ak dana, a teren "odradio" za dva,ali jbg, to sam ja moja ljubav su figurice, popraviću se u nekim sledećim izdanjima, ima vremena, sve u svemu hvala za opservaciju, drago mi je da si detaljno ovo propratio i uopšte tvoje komentare ne shvatam pogrešno, opušteno, važno je uživati u onome što radiš , pozzz.

Igor13

Čomi javi se, evo samo za tvoje oči, malo se potrudih, koliko je to bilo moguće, oko puta i oko drveća , pozzzz










Ćomi

Evo ga !  :D
Pa izgleda, sveukupno, dosta bolje...
I dalje vidim da ti je simetrija jako vazna, sto uglavnom kod diorama smatram pogresnim, ali kako rece-izvlacio si iz postojeceg...
I bolje je, sta drugo reci... ;)
Kada slikas, najlepse ce biti da postignes perspektivu iz koje bi se gledalo na izlozbenom stolu. Da se iz nekoliko uglova prikaze cela diorama, a onda raspali po detaljima...
Treca i cetvrta(donekle) slika docaravaju mnogo bolje atmosferu, pad terena, poziciju drveca itd-celokupnu pricu koju si hteo da nam pokazes-od ostalih.A ni na njima se ne vidi sve.

Pozz,
Ćomi
No signature.

Igor13

Redizajnirana i konačna verzija ove diorame, kojoj sam u međuvremenu nadenuo drugi naziv ove istorijske bitke, da ne bi neko pitao ,a gde je reka  :hahaha :headbang :lol, pozdrav za mog druga Ćomija.Cilj ovog dodatka je da ukažem na detalje na diorami, jer jako mi je žao što  je ova naša kategorija , mislim na 1:72, osuđena na površno osmatranje, priznajem, dosta su sitne figure, ali je i na njima moguće izvući dosta toga, što realno pola populacije može primetiti golim okom.Naime jako mi je žao što na NG kupu, a verovatno i na ostalim takmičenjima, koja ne mogu stići posetiti zbog obaveza, prema deci, poslu,ženi ...nije moguće da posetioci takmičenja  ove diorame vide onako kako se one vide na fotkama izbliza, dosta toga promakne. Moram se pohvaliti drugim mestom, iako je  iskočila u moru WWII diorama koje su takođe bile fantastične i zanimljive, sa puno detalja.Neću vas više daviti ovim fotografijama, ova diorama ide na zasluženo mesto i u penziju, pozzz.