F-5A Hellenic Air Force ( PM Model - 1/72 )

Previous topic - Next topic

PELE

'Jutro drugari !

U sledećoj maketarskoj godini pred sebe stavljam malo teže izazove i isključivo staru dobru razmeru - 1/72 ! I od sada se držim parole - što započnem, moram i da završim ! Dakle ovo će biti prva završena u narednoj godini ( MiG-15 i F-84F čekaju bolje dane...  :zvizduc )

Verovatno svi vrlo dobro znate o kakvom je panju reč - PM Model F-5A... ali definitivno ništa što ne može da se uradi - KP je, priznajem, kvalitetniji od ovoga... svestan sam šta sam kupio i šta me čeka ali jednostavno volim da se petljam sa stirenom i prerezujem panele. šta ću, taki sam...

U kutij se dobija nešto što bi uz malo znanja svako mogao da izlije kod svoje kuće - delovi koji se skoro mogu nabrojati na prstima jedne šake ali je sve ovo odlična osnova za dalje. U kutiji se daju dekali za USAF i TuAF, ali sam se ja odlučio za Grka, tzv. "Aegean Blue" šemu, u planu inače imam da radim seriju grčkih, pa koliko stignem, stigao sam...




Kadice kokpita gotovo da nema, dati su, ajd da kažemo, graničnici koji omogućavaju da se zalepi sedište, ako i to možemo tako da nazovemo, pošto u kutiji definitivno ne dobijate sedište nego dve daske koje treba da predstavljaju isto...



Nakon skidanja i malog šmirglanja, naneo sam git da bih zapušio ostatak i malko dublje ogrebotine...



Potrefilo se da su vođice trupa na idealnoj visini i da pod kokpita jednostavno treba zalepiti za njih ( 1mm iznad, tačnije ) jer je visina sedišta u ovom slučaju taman... stiren i udri, postavljeni su zidovi konzola i uz pomoć sedišta su centrirane... grubi radovi za sada...





Sedište ću odmaknuti još malo od zida jer mora da postoji prostor za mehanizam koji pokreće poklopac kabine. Za sada ovako stoje stvari...



Sledeće fotke tek kada završim kompletan kokpit ! Svima želim srećnu Novu i sve najlepše !  :cheers

Viđamo se !  :cheers

relja

Pa da, PM model i ne ide bez stirena i skrajbera  :D

Upustio si se u jednu avanturu i veliki izazov - izdrži i neka ti je sa srećom   ;D
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

komoras

Radim i ja jednu PM maketu...duže vreme već...  :deadhorse

Svaka čast na hrabrosti za ovaj podvig, znajući kvalitet kojim radiš, jedva čekam skrajbovanje i detaljisanje eksterijera  :super
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

milan78

Super je to mada ja to od PM ne bih pipao,zivot je kratak da bi se zezali sa ovakvim maketama.Mada kome kazem pre bih KP smirglao nego Eduarda!!!Samo napred Pele i srecna i tebi ova nova!! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Skyrider

Svi smo na PM-u  ;D Samo naprad, za sada izgleda lepo  :)

Mikoyan29

MK "Oluj"

medico

ako , sad si u toj fazi ' deljanja krompira'  :hahaha ....

PELE

Osnove su odrađene, sledeći korak su detalji...




matilda

Sam udri!
Bolje dadeljes PM-a, nego da uzme nesto sto se toboze samo uklapa kad ono se zavrsi na stemajzu i macoli...
a jeste i to lepo da se dohvatis krsica pa polako sve po redu.
samo napred.

stevan


PELE

Quote from: matilda on 02-01-2015, 15:29:31
Bolje dadeljes PM-a, nego da uzme nesto sto se toboze samo uklapa kad ono se zavrsi na stemajzu i macoli...
a jeste i to lepo da se dohvatis krsica pa polako sve po redu.
samo napred.

stevan

Znaš kako, svako na drugačiji način doživljava maketarstvo - nekome je to relaksacija i samo sklapa, nego voli da detaljiše i radi od starta kvalitetne makete jer ne želi da gubi vreme, neko sklapa i završi jednu godišnje, znam i ljude koji kupe 5 setova za istu maketu... a imaš i ludaka koji vole da rade sve od nule, kao što sam npr. ja... i još mnooogo kategorija...

Recimo, radim uporedo i Kinetic-ov F-84F 1/48, sve ti je već dato, samo da sklapaš... maketa jeste fenomenalna ali ja definitivno ne uživam u takvim radovima...

Sve je to stvar ukusa i drago mi je što smo svi različiti i radimo drugačije strvari - da svi radimo isto, ne bi baš bilo tako zanimljivo...  :cheers


SASA

Vazno je da se nesto radi i sklapa,svako prema zeljama i mogucnostima...

Janjic

Quote from: Pele on 02-01-2015, 16:43:14Znaš kako, svako na drugačiji način doživljava maketarstvo - nekome je to relaksacija i samo sklapa, nego voli da detaljiše i radi od starta kvalitetne makete jer ne želi da gubi vreme, neko sklapa i završi jednu godišnje, znam i ljude koji kupe 5 setova za istu maketu... a imaš i ludaka koji vole da rade sve od nule, kao što sam npr. ja... i još mnooogo kategorija...

Recimo, radim uporedo i Kinetic-ov F-84F 1/48, sve ti je već dato, samo da sklapaš... maketa jeste fenomenalna ali ja definitivno ne uživam u takvim radovima...

Sve je to stvar ukusa i drago mi je što smo svi različiti i radimo drugačije strvari - da svi radimo isto, ne bi baš bilo tako zanimljivo...  :cheers

Taman tako  :super
凸(¬‿¬)凸

PELE

Dugo se nije radilo, proteklih par dana se urezivalo i šmirglalo punom parom...

Odlična je ovo maketica, skoro da git nisam ni koristio i odlično se uklapa, zadivljujuće za PM Model...

Nije urezana skroz i nije još rivetirana... ovako teku radovi za sada :











boom.boom

Uf odlična kontra Pele :super...samo cepaj. :pilot
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"