F4U-2 Bird Cage Corsair

Previous topic - Next topic

Neca i Misko

Tamiyina maketa u 1/48, zna se kakvi su detalji i uklapanje: odlicni. Imao sam problema sa dekalima pa sam zvezde radio airbrushem. Maketa je bez ikakvih dodataka, jedino pojasevi od maskirne trake. Garez iza mitraljeza i auspuha radjena tamiyinim smoke x-19, odlicna stvarcica, svima preporucujem. A rezervoar sam napravio da izgleda kao malo ulubljen, meni izgleda ok za prvi put :)











flanker

Nešto mi mnogo svetla zelena u kabini i oni otvori na horizontalcima sa jedne strane su dole a sa druge su gore? Ne znam pa me interesuje jel to tako treba? Ovako je ok, nikad nisam video u intermediate blue ceo.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Neca i Misko

Izgleda svetlija nego sto jeste uzivo, slikano je pod jakim svetlom, a horizontalci treba da stoje ovako :)

barbarossa

Lep corsair, koju si boju koristio za farbanje?

Kerber

Odlican Corsair! Bas deluje kako treba.
Sto se tice horizontalaca, bili su univerzalni - lako zamenjivi, levi je isti kao i desni, pa jedan uvek ima otvore sa leve strane...
Ovu semu u sveobuhvatnoj blue-grey nisam vidjao, a zelja mi je da odradim jedan nocni F4u-2...
Tamiya sve lepo to radi osim decala - ko karton su pa mnogo hemije treba da legnu...bar moje iskusto.Sa druge strane, kad ih namazes ovim softenerima (Gunze), mozes da ih stapicem sa vatom dodatno utisnes, nece da se pocepaju kao ostali...

Neca i Misko

Hvala vam :) plavu sam mesao kako pise u semi: xf-18 i xf-2 u odnosu 3:1

Ovde se vidi da ima 2 boje, mada se tesko vidi granica :)
Odozdo siva treba da bude xf-19 i xf-2 u odnosu 2:1, ali nisam imao xf-19 pa sam umesto te mesavine stavio revellovu sivu 57 i zavrsio posao :) dekali su pucali, cepali se, kidali, sve moguce sto ne treba, pa sam poludeo i uradio ih na brzinu farbom, cudi me da su ovako dobro ispali s obzirom kako sam ih radio :D a zelena u kokpitu izgleda dosta drecavo (nisam neki strucnjak za slikanje), uzivo je bolja, vise lici na onu u kutijama stajnog trapa

Jovac


Lykos

Lepa sema bojenja ,pedantno uradjeno,samo me malo bune ove nitne na poklopcu za gorivo.
Pozdrav

medico

lepo izgleda vidi se da obraćaš pažnju na detalje , možda si mogao sediše lami više da oguliš ! pravo osveženje na forumu a vidim da imaš lepu kolekciju Corsair-a.

Neca i Misko

Hvala vam :)
Nitne su pocele da se gube dok sam smirglao pa sam ih malo zabusio da bi se videle, zato nije pravilan krug :) corsairove, bf-109 i migove 21 mogu raditi do iznemoglosti :D

djos & filip

Odlican rad, lep weathering, lepo odradjeni detalji....sve na svom mestu.
Ova svetla sema bas lepo izgleda na korzeru.
Svaka cast!

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

zolle

Bravo  :super moj omiljeni avion iz tog perioda, kokpit mozes malo da uprljas i zelena vise nece da "dreci"
Dokon mozak, djavolja igracka !