Dragon 1/35 Panzer III ausf. G

Previous topic - Next topic

ilija

1941......vruce leto....nemci su osetili ukus ruske prasine u ustima....




Pozdrav

Goran

Osim što odlično radiš figure, vidim ni oklop ti nije nepoznanica.  ;D
Čime si radio prašinu na podvozju tenka? Jako realno i dobro izgleda.

ilija

Oklop je moja prva ljubav.....prasinu sam radio sa MIG pigmentima preko grudvica sitnih peska koje sam naneo jos pre farbanja....vodi racuna da se pigmenti nanose iskljucivo na mat podlogu....sa MIG pigmentima i dodatkom akrilnog veziva koje mozes kupiti u svakoj slikarskoj radnji dobijas kombinacije suvog i vlaznog blata..sve je dalje stvar ukusa u koju pricu zelis da postavis tvoje tenk ili vozilo....pozdrav

Goran

I mislio sam da je pigment u pitanju. Evo baš i sam na isti način završavam svoj Stug-a.

ilija

Obavesti me kada ga zavrsis bas zelim da vidim.....

Srdjan

Sunce ti  :o  :o  ;D K'o pravi!!!

Goran

Quote from: ilija on 11-06-2007, 14:59:33
Obavesti me kada ga zavrsis bas zelim da vidim.....

Evo, stavio sam par slika u rubriku "projekti u radu", pogledaj, ako imaš neki savjet, da ispravim ako nešto ne valja na vrijeme.

tripko

#7
eh konacno da vidimo ovako nesto, novo,  sveze i zanimljivo.
Bas igleda super odlican nivo izrade, moraces tvoje tajne da podelis sa nama>:Dkoje boje koristis lak wash sve imamo da iscedimo iz tebe ;D
I gde si ti bre do sada cekamo te ko ozeblo sunce ;D


razoxx

ilija jel tebi komsija Padobranac....ako jeste onda ekipu sa foruma znas a i mi tebe....Banovo brdo...izlozba pre dve godine ;D ;D

milanco

Ovo je super  :o :o jos da krene da puca i gazi :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Boki

Ih, bre, Gromovniče. Opasna ti je ova makina. Bravo, majstore.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

medico

hajde kad se na jednom drugom topicu povela raspprava o panzer gray ...koju si ti koristio ???

T34

Predivno! Da, zaista ko pravi !!!  :D  :D  :D

Aki

nema sta,covek zna znanje 0:)
vrhunski uradjeno!

ilija

Da ja sam komsija Jove padobranca i znamo se sa izlozbe od pre dve godine.....
Nisam isao na takmicenja ali sam bio veoma aktivan sto se tice maketa i figura kao sto vidite....
Sto se tice panzer grau boje ja boje miksam sam jer sam od onih koji neveruju koliko god se radilo o pedantnim nemcima da su to bile neke standardne boje na svemu sto su proizveli od 37 do 42 godine ......da negovorimo o suncu, snegu, pentranju po tenku, provlacenju po kojekakvim vukoj**inama....jos ako je preziveo zimu i obavezan white wash....tako da se ja  u principu trudim da mi nijedan tenk nebude iste nijanse sive boje.....ali to je samo moje razmisljanje na temu panzer grau....Hvala svima na pohvalama veoma mi znace.....Uskoro cu napraviti jednu pravu dioramu sa 10-tak vojnika par tenkova most itd....naravno barbarrossa......vojnici ce biti naravno andrea a opet oklop naravno dragon......pozdrav.....