F-4B Phantom II VF-111 Sundowners, Academy, 1/48

Previous topic - Next topic

mcaslav

Poznati akademac, najavljivan kao revolucija u tehnologiji brizganja stirena, ramovi sa plastikom u više boja tako da se model ne mora bojiti i ostalo svašta nešto...
Nivo detalja zapanjujuće izuzetan, uklapanje neverovatno - delovi sa različitih ramova i različitih boja plastike se uklope bez šavova, na primer....
Novi alati za brizganje su doneli i nove probleme: trup ima šavove kalupa, paneli na vertikalcu i horizontalcima su potpuno pogrešni itd... Više se može pročitati ovde.

Kako mi se nije dalo da "ispravljam krivu Drinu", model pred vama je iz kutije, bez ikakvih modifikacija, osim HUDa i pojaseva izrađenim od Tamija trake za maskiranje.  Bojen Vallejo bojama 71.001 White i 71.051 Barley Grey. Predsenčenje rađeno Revelovom 78 Tank Grey, završno senčenje izuzetno razblaženom MM 1749 mat crnom. Velike crne površine na modelu su, umesto dekala, bojene MM 1749. Na kraju sve matirano tankim slojem Revelove 2 Clear Matt.







Ono što me posebno oduševilo su, zapravo, dekali. Iz prve su legli fenomenalno, čak i oni najveći površine celih vertikalca.




Nadam se da će vam se dopasti.  :cheers

Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Tomcat

Meni se jako svidja, kao i svaki mornaricki Fantom  8)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Skyrider

Fantom je vrh, a dekali su klasa  :god !!! Bravo ;)

zolle

Bravo, odlican "rino"  :super :super meni omiljeni mlaznjak naravno !
Dokon mozak, djavolja igracka !

Cexx206

Dobar je ali mi se cini caslave da mozes mnogo bolje :naughty
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka




PELE

Izgleda skroz fino, lep Fantom !  :cheers

Mislim da će se vremenom delovi uklapati sve lošije i lošije, kako se kalup bude habao... nadam se da grešim...


Ćomi

Ma bas kako treba :) Mene fascinira kolicina decala na F4...Cini mi se da svaki panel ima neko objasnjenje  :headbang

Pozz,
Ćomi
No signature.

gasha

Ja baš volim kada ima gomilu stencila  :super

Pedja

Имам овог у Ц варијанти и тробојној шеми. Допада ми се твој рад,веома. И овај податак да се добро уклапа је добра информација. :super

mcaslav

Hvala puno na lepim rečima...

Da je moglo bolje - moglo je. Po prvi put radim sa Vallejo akrilima, tako da ima dosta toga da se pripiše mom neiskustvu. Imao sam probleme sa pljuckanjem grudvica akrila sa vrha igle prskalice i još veće probleme sa uklanjanjem tih grudvica...

Stencili sui bili poseban izazov. Kada su konačno polepljeni, došlo mi je da ih poskidam jer su pravili preveliki kontrast. Posle prljanja i isticanja linija panela su se uklopili baš lepo, tako da više ne bodu oči.
Interesantno je da tu i tamo ima višak stencila, dok tu i tamo ima da po koji nedostaje  :think

Gledao sam da ne preterujem sa naglašavanjem linija panela... Sve u svemu, ceo posao je bio uživancija!

:cheers


Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Kerber

Ovaj mi se bas dopada..iako ih nesto ne gotivim, ali, lepo brate...  ;)