ZVEZDA MiG-3 1/72

Previous topic - Next topic

marshal.luka

Posle uspona i padova, gitovanja i preznojavanja, uradih i ja ovu maketu. Šta reći, a da nisu već kolege rekle... maketa je katastrofa što se tiče preciznosti, uklapanja, oznaka, autentičnosti... Ko je ovu maketu radio, ni pakao mu neće teško pasti. Ali, iako zvuči malo mazohistički, na neki način mi je i prijalo dok sam radio ovu maketu. Mnogo sam se duže zadržao na njoj, probao neke nove stvari i tehnike. Rezultatom sam zadovoljan, nije baš ''svetski'' izgled, ali to je sve shodno mojim sposobnostima. Ako neko ima zamerke ili pohvale, dobrodošli su komentari!  :cheers

P.S. Zahvaljujem kolegi Relji koji mi je poslao nacrt aviona i koji mi je skrenuo pažnju na asimetrične uvodnike za hladnjak ulja.  ;D








kapetan

Nije ovo rđavo, mislim samo da ovakav weathering je više za razmeru 1/48, nekako deluje prekrupno!

milan78

Nije to lose to je cepanica od makete.Malo manje prljanja moglo ali ok.
Instagram-Peacockscaleworx

Skyrider

 :D Znas kako, ja obozavam izakane masine, ali ti si taj pojam doveo do jednog sasvim nemoguceg nivoa  ;D Salim se, dobar je, ali previse crn za moj ukus, ali kapiram da je bolje ovako nego samo beo. Pohvale za sklapanje, to si odradio vrlo lepo, pohvala sa te strane, i to velika. Pici dalje :) pozdrav, Sky

Janjic

Quote from: marshal.luka on 24-01-2015, 22:41:56Rezultatom sam zadovoljan...

To je bitno  :super
I meni se sviđa  :)
Šta ide dalje?
凸(¬‿¬)凸

guster

Znajuci od cega si krenuo, ovo je odlicno ispalo.
Jeste malo previse garav  :D

marshal.luka

Quote from: Janjic link=topic=18911. ???msg163431#msg1634 :'(31 date=1422140503
Quote from: marshal.luka on 24-01-2015, 22:41:56Rezultatom sam zadovoljan...

To je bitno  :super
I meni se sviđa  :)
Šta ide dalje?

Sledeći je čuveni Spitfajer u Revelovom izdanju. Na neki način se i nadovezujem na Miga, samo mi još fali i Bf-109 pa je tematski zaokruženo  :naughty

marshal.luka

Quote from: guster on 25-01-2015, 00:52:27
Znajuci od cega si krenuo, ovo je odlicno ispalo.
Jeste malo previse garav  :D

Jeste previše, al' recimo da je mnogo korišćen pa se ogaravio  :zvizduc

marshal.luka

Quote from: Skyrider link=topic=18911.msg163429 :-X#msg :-*163429 date=1422138970
:D Znas kako, ja obozavam izakane masine, ali ti si taj pojam doveo do jednog sasvim nemoguceg nivoa  ;D Salim se, dobar je, ali previse crn za moj ukus, ali kapiram da je bolje ovako nego samo beo. Pohvale za sklapanje, to si odradio vrlo lepo, pohvala sa te strane, i to velika. Pici dalje :) pozdrav, Sky

Hvala ti za pohvalu, a očadjavio sam ga jer me je upravo i nervirala ta jednostavna belina, nije imao "dušu", pa rekoh da mu dam malo (dao sam previše, očigledno). Sve u svemu, volim, kao i ti, ostarele mašine mnogo više nego ulickane, meni ne smeta ni što izgleda k'o da je iz smederevca izašao ;)

marshal.luka

Quote from: kapetan on 24-01-2015, 22:49:15
Nije ovo rđavo, mislim samo da ovakav weathering je više za razmeru 1/48, nekako deluje prekrupno!

Vežbaće se... :)

komoras

Pratio sam kako si radio, odlično sklopljeno ali mnogo garavo, može monotonija da se razbije mnogo sivom i suptilnom braon, uz dodatak i plave. Kupi suve pastele pa probaj sledeći put da toniraš. Inače pohvale su duple s obzirom koji krš daje Zvezda u kutiji  :super

Probaj da odradiš i Hobbyboss-ov, oduševićeš se kolko je dobra maketa  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

marshal.luka

Quote from: komoras on 25-01-2015, 18:55:50
Pratio sam kako si radio, odlično sklopljeno ali mnogo garavo, može monotonija da se razbije mnogo sivom i suptilnom braon, uz dodatak i plave. Kupi suve pastele pa probaj sledeći put da toniraš. Inače pohvale su duple s obzirom koji krš daje Zvezda u kutiji  :super

Probaj da odradiš i Hobbyboss-ov, oduševićeš se kolko je dobra maketa  :cheers

Hvala, malo sam se zaneo sa senčenjem pa ispade ovako garavo, sad znam otprilike gde treba da stanem na sledećoj maketi.  :super Maketa je zaista kršina nevidjena, više sam upotrebio gita nego što ima plastike  :uaaa