P-47 D Thunderbolt 1:48 Italeri

Previous topic - Next topic

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Skyrider

Mozda samo zelena u kokpitu, inace sjajan  ;D !

mos



Kerber

Odlican ! Jedina zamerka je na boju u kabini...kod njih je tamno zelena kao bronze green ili tamnije zelena varijanta US Interior green...ova ne ide. Makar mu preboj ono sto je bas vidljivo - sediste i oklop iza pilota...ostalo za 10!

Spitfire

Hvala vam drugari! sta se tice boje kokpitu, nije bas takva kao sto izgleda,malo je temnije...ali slazem se ispala malo svetlija od original :) Hvala u svakom slucaju! :)

kapetan

Odlično, utisak jedino kvare neizbušene rupe mitraljeza!

Dejan68

Lep rad  :super
Jedno pitanje ne vezano za ovaj rad (mada me podseti). Da li su bombe bile stvarno ovako oljuskane, izgrebane da ne kazem olupane?  :zvizduc
Znam da se bombe naoruzavaju (skidaju osiguraci) na samom avionu ali malo mi je neverica da se zemaljsko osoblje tako odnosilo prema tim "bombicama", da ovako izgledaju (kao da su koricene "vise puta").
Jos jednom pohvale Spitfire-u za ovaj Thunderbolt :bravo :bravo

boom.boom

Fenomenalan NMF!!!! :god  :god  :god A što se tiče bombi one nikada ne mogu biti dovoljno ofucane na maketi koliko su bile u stvarnosti! Pregledao sam 100fotografija upravo tražeći pravi izgled usaf bombi i to je jezivo našta su ličile. Pravo je čudo kako su uopšte i eksplodirale? Uzrok takvome izgledu, kako sam zaključio, je što du te bombe uglavnom čamile naslagane na gomiletine u najboljem slučaju prekivene ciradom i kam.mrežom.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

YU-DFY

Retko komentarisem, ali ovo je odlicno!

flanker

Malo više je u mat otišao.
Koja je ovo eskadrila, sa kog ratišta i iz kog perioda?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Spitfire

Hvala vam drugovi jos jednom! ovo je avion na porucnika Francis J. Middleton, 57 lovecka grupa, 65 lovecka eskadrila, koja krenula iz afrike pa stigla u italiji, tacnije u Alto korzika,pa onda prebacene su u Grosseto,Italija u Aprilu 1945, ovo je iz Groseto 1945. Postoji na youtube sjajan dokumentarac za ova eskadrila, bolje reference nema :) dokumentarac zove se ''Thunderbolt'' glumac James Stewart je na pocetkom kao uvod :)

relja

Quote from: Spitfire on 10-02-2015, 12:39:06
....dokumentarac zove se ''Thunderbolt'' glumac James Stewart je na pocetkom kao uvod :)

Glumac...Pilot B-24, ratni veteran, general... i ono što malo ljudi zna - posvećeni maketar :)
Imao je nekoliko "pilotskih" uloga, ali nije glumio u ratnim filmovima, valjda se nagledao uživo.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Nidza79