Airfix/ Heller 1/72 Dehavilland DH.89 dragon rapide Aeroput YU-SAS

Previous topic - Next topic

mos

Evo jedne makete koja je lagana za rad i lepo se uklapa.
Dekali Lift Here koji su, po mom skromnom misljennju, za ovaj avion jedni  od najboljih po kvalitetu.
Jedina mana dekala je pogresno su postavljeni i malo predimenzionirani u odnosu na krila.

Slova sam posebno sekao i svako pojedinacno pozicionirao. Oznaka YU na repu premestena na vrh.
Nisam uspeo da uradim sajle na krilima sto je veliki propust ali jednostavno nije islo.  :headbang
Verovatno nedostatak
iskustva u tom polju rada.
Maketa uradjena cetkicama, blagi humbrol wash i saten lak sprej.







Pozdrav!
:cheers

Kerber

Lepo odradjeno a i nesvakidasnja tema.
Meni se dopada!

E, sad, ako ikad odlucis da mu "razvuces" sajle, dobice jos na vrednosti u nasim, maketarskim ocima!
Nije tesko, provezbaj na nekom krsu i videces da je vise fama nego tezak posao...
Pozz!

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

relja

Jako lepo.
Šta li ćeš da radiš kada napraviš makete svih aviona koje smo imali...?  :)
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"


flanker

Auu bre kolege otkud je ovo lep avion??!!
Za trud sve pohvale.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

guster

"Lepota je u oku posmatraca" ili "sve zene su lepe na svoj nacin" ili...
Kako god, ruzan, ali nekako simpatican   :super

anki

Lepo lepo. Koja je to boja? Sa slike ne mogu da provalim jel srebrna ili siva. Ako ne gresim on je bio srebrn. Izgleda kao dobar cetkarski posao. Sve je ujednaceno i bez vidljivih poteza cetkice.

mos

Hvala na komentarima!

@Anki
Boja humbrol 56. Prema nekim fotografijama rekao bi da nije bio mnogo sjajan, mada bi humbrol 11 mozda bila mera.
Boja koju sam koristio je iz novog humbrolovog pakovanja. Ne bi smeo da se zakunem ali mi se cini da je stara
boja bila malo vise metalik i nije vukla na plavicasto.
Elise sa prednje strane su uradjene sa humbrolom 191.

@ Kerber
Probao sam sa tankim najlonom za pecanje, mozda sam napravio gresku sto nisam pre stavljanja gornjeg krila razvukao najlon.
Probacu opet na jednoj maketi za eksperimente. Ako neko ima dobar savet za ove sjle?

@Relja
Tesim se ima jos do kraja . Skupljam hrabrost za rezinske makete tu ima dobrih modela, posle idemo na dvokrilce. :)

Jovac

Lepo si ti ovo odradio . Za sajle se ne brini . Pitanje je da li ti koji su ti prigovorili razvlače sajle na svojim maketama . Za ovakav rad koji je za policu , takve sitnice su najmanje bitne .  :cheers :pilot

racacar

  :cheers

Lepotan, nema sta! Vidi se da si ga radio s ljubavlju. Bez kralaj ne valja! Pozdrav sa severa!


anki

Razvlacimo, razvlacimo  :)
Pogledaj mog Fizira FN ovde. Mozes i sad da to odradis bez problema. Prvo sajle napravis od rastegnutog sprua za delove i ofarbas. U ovom konkretnom slucaju nea metalik boja. Zatim seces na potrebnu duzinu i lepis lakom kojim je i maketa prelakirana. Kad se osusi spoj je nevidljiv. Moze se lepiti i super lepkom ali je rizik da pokvaris farbu. Na kraju priblizavanjem usijanog eksera, igle ili turpije dotegnes gde treba.