Bitka za Britaniju-Pravila i prijavljivanje

Previous topic - Next topic

Skyrider

Poštovane kolege maketari, dobro došli u kampanju Bitka za Britaniju!

Ove godine se navršava 75 godina od ovog dogadjaja pa bih pre svega bih rekao par reči o ovom istorijskom događaju. Originalno nazvana, Battle of Britain, je bitka koja se vodila leta 1940. Švabe su krenule na poslednje uporište slobode u Evropi i uleteli u pravi vazdušni rat. Luftafe je očekivao da dobije RAF ali nije im se dalo. Ključ uspeha u bici za Britaniju, ne leži u Spitfajeru, kao što mnogi misle. Da, da nije bilo te fantastične mašine, ko zna kako bi se bitka završila, ali onoga čega je zaista falilo na samom početku leta 1940. su bili lovački piloti. Britanaca jednostavno nije bilo dovoljno da pokriju sve uloge. Zahvaljujuci stranim pilotima, mahom iz Poljske i Čehoslovačke, ali i iz Francuske, Kanade i Novog Zelanda, Britanci su prebrodili taj težak junski period i uspeli da se pregrupišu i zadaju konačni udarac nemačkom luftvafeu. Da nije bilo tih pilota, Britanije bi pala, a istorija bi otišla u nekom potpuno drugom pravcu... Zato, slava svim pilotima koji su pali tog leta 1940. boreći se za slobodu protiv zla!

The gratitude of every home in our Island, in our Empire, and indeed throughout the world, except in the abodes of the guilty, goes out to the British airmen who, undaunted by odds, unwearied in their constant challenge and mortal danger, are turning the tide of the World War by their prowess and by their devotion. Never in the field of human conflict was so much owed by so many to so few!


Što se tiče kampanje, u njoj je dozvoljena sva tehinka koja se koristila tokom Bitke za Britaniju. To su uglavnom avioni, naravno, ali ako neko iskopa neko pomoćno vozilo na aerodromu, ili odluči se za neki bunker ili radarsko postrojenje, takve diorame i vinjete biće rado prihvaćene !
Kampanja traje od 15.Februara do 31. Decembra 2015.

Maketu treba prijaviti u ovom topicu, a slike rama i projekta u radu kačite u vašim temama.

Evo i par sličica za promociju kampanje, pa ako ste radi, okačite ih  :D




To bi bilo sve od mene, srećan rad i živeli !  :cheers

marshal.luka

Mogu li učestvovati makete koje su pri kraju trenutno?

mutayu

Zapocetu maketu mozes da prijavis u kampanju Spajzbild03 ili da otvoris topik u maketama u radu i da nam pokazes kako ti to radis.

Skyrider

#3
Kao organizator kampanje, red je da ja prvi prijavim svoju maketu.  :)

Messerschmit-109E-4 , glavni rival Spitfire-a  8)


A kada cu poceti maketu, to je veliko pitanje. Vec 2 meseca mi stoji maketa koju treba samo da washujem i lakiram.. Ali do Decembra ima vremna :) .. pozdrav, Sky

mutayu

Prijavljujem Airfixovog Dorniera D0 17Z u 1/72. Radicu ga iz kutije sa oznakama secenim na kateru.

Lanmi

Prijavljujem tri Airfix-a u 1/72:
Messerschmitt Bf-109 E-4 iz kutije
Spitfire Mk.I, sa dekalima od Tamiye DW-O
Hurricane Mk.I iz kutije
Staviću ih sva tri u jedan topik.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Skyrider

Kao predlagač kampanje red bi bio da je i zatvorim. Iskreno sam očekivao da bude započeto više projekata, imajući u vidu da je ova kampanja imala najviše glasova, ali šta je-tu je  :) Nažalost, nisu svi započeti projekti završeni (uključujući i moj  :headbang) tako da bi ih trebalo nastaviti u ''Projektima u radu''. Ako grešim neka me moderatori isprave. Čestitam onima koji su projekte završili. Time bih zatvorio kampanju. Pozdrav i vidimo se u novim kampanjama :) ! Sky