Akkura mig-21pf 1/72 Vazduhoplovstvo Severnog Vijetnama

Previous topic - Next topic

milan78

Posle,za mene duzeg vremena evo moje jedne makete.Malo izgubljene inspiracije,malo pehova nisu rezultirali do sad.Pretstavio sam ovu maketu u recenzijama pa eto i sad zavrsene.Akkura nije nista drugo nego prepak Innex-ove makete,koja je po mom misljenju gora od bilo koje makete mig-21 u 1/72 scali.Kokpit koji je siromasan morao sam da menjam i dodam sediste od resina,skreca komandne table,bocnih panela i oklopnog stakla.Na zalost providni deo kabine je debeo i distorzira te se ti detalji i ne vide bas bas.Izduv sam pravio od sprica i stirena,antene na krilima T oblika kao i IFF antene na bradi i varionike na krilima.Pito uzeta o Zvezde a tockovi od Kp makete za noge glavnog st. trapa posto u kutiji su grozno izliveni.A tek sto ima da se smirgla...a sama povrsina je hrapava i gruba te sam polirao koliko sam mogao.Rakete od fujimi mig 21.Farbano Vallejo liquid silver koju bih pohvalio kao najbolju srebrnu boju za cetkicu koju sam probao,toniranje panela humbrolovi metalizeri mesano alu/gun metal(koji je BTW potbuno crn).Dekali iz kutije osim nacionalnih simbola koji su LIFT HERE.Legli su potpuno dobro,a lakirano vallejo gloss lak.Sam avion je mig asa S.Vijetnama 921. lovackog puka Nguyen Van Coc-a sa 13 pobeda(dekali kazu 14 jbg) uglavnom su plen bili f-105 ali mislim i 1 f-4 i A-4.Eto raspisah se bas!











I pravi


Pozdrav svima!!!
Instagram-Peacockscaleworx

PELE

Ihaa, odličan !  :cheers

Vijetnamaca nikada dosta...  :pilot

Tomcat

Lepo je ispao, mene cekaju dva PF, Bilek i Fujimi
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


Jovac

Svaka čast za trud . Lepo je ispao s obzirom na to kakva je maketa .

zolle

Lep migonja, volim te vijetnamske, pravili su gadne probleme nad dzunglom  :naughty
Dokon mozak, djavolja igracka !

milan78

Hvala ljudi! :cheers Jedan kuriozitet,kill marks na nosu u stvari su koliko je ovaj avion imao pobeda,a ne pilot.Sam pilot je imao 9 potvrdjenih.Najveci broj pobeda kod obe zaracene strane.
Instagram-Peacockscaleworx

Sneni

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

djos & filip

Kakva god bila u pocetku maket,a na kraju si je sredio da izgleda bas lepo.
Kao sto je receno Mig-ova nikad dosta :)

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......