Italeri mig-29 JRV

Previous topic - Next topic

milan78

Maketu sam nabavio u nacetom i iskasapljenom stanju te mora da se prijavi ovde u ovom topicu mada odgovara i onom migs around the world....hahhaha!Jedna maketa dve teme :hahaha!!!Stanje:




Moram u samogradnji jedan flaps da uradim jer je izgubljen,komandnu tablu jer je izbrisana za PE koji nemam,irst,sediste da dodam kao i dekale koje imam negde u steku itd!Da napomenem nosno polutrupni deo nije zalepljen bas da bi mogao kokpit da legne!
Instagram-Peacockscaleworx

milan78

Krenuo sam,evo,kokpit odradjen,instrumenti pravljeni dosta toga u kabini i ubaceno JEDVA u trup.Zalepljeno pregitovano,nos doveden na"0",pito od igala,vortex generatori odradjeni,vertikalci sredjeni,uglavljeni horizontalci,prvo zabuseni pa u njih umetnut deo med.igle pa takvi u trup,smanjio izduve i malo pomerio nosace raketa unapred,napravio novi IRST od providnog sprua....







Ostaje jos sutra verovatno,hud,matiranje i dry brush kokpita,zatvaranje,ali pre toga obrada i dorada poklopca kabine jer ima lufta u zadnjem delu i pravljenje flapsa i montiranje....pa st.trap u pravi polozaj..... :deadhorse :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

maestro

dobro ti ide, samo cepaj  :super

milan78


Danasnje zezanje sa kokpitom,definitivno na slikama izgleda staklo huda veliko ali uzivo nekako mi lepo cuci,sta znam.Necu popravljati.Kokpit skoro gotov,poklopac ofarban iznutra,ide susenje i matiranje pa zatvaranje.Uradio nove flapsove,montirao i idu tu jos neke sitnice.Novi update sledi ubrzo... :deadhorse :deadhorse :deadhorse :hahaha
Instagram-Peacockscaleworx

milan78

#4





Danas mi nije puno islo od ruke ali evo,uradjene neke sitnice,tu je ono ramoliko ojacanje,odradjeno tankim stirenom,i noge trapa pozicionirane kako treba na pravom avionu.Jako lako a izuzetno efektno jer italeri to nije uhvatio lepo.... :headbang :super :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Nemsy_29

Izduvi su prva liga, e sad oko tih "ojacanja", to su ulegnuca oplate koje "oslikavaju" sam zmaj aviona tako da ih maksimalno stanji da budu tu cisto da se primete a ne da bodu oci

milan78

#6
Tako sam i uradio druze,em sto je tanak stiren em sto sam smirglao prvo 400,pa onda 1000 granulacija smirgl papir.Slike su takve,sta da radim a i maketa je i prajmovana,selektivno pre nego sto sam je ja dohvatio.Ortak ili vise njih su se bas zezali.Tako da izgleda sarenooo ko detlic.Hvala ti puno!!! :cheers :super
Instagram-Peacockscaleworx


milan78





Radio na trapovima i od prilike je to to,samo prljanje i lak.Rakete isto pri kraju ali to u sl.postu. :super :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

milan78

Kako je maketa sa prvom farbom otisla u muskulo sad je predstavljam ovako nanovo sredjenu i ofarbanu,sva sreca kokpit nije propatio puno,ostalo skroz sljusteno i nesto nanovo lepljeno i pravljeno,uglavnom sitez oni usisnici mali na polovini gondola motora i tako to.....Dakle skoro se nazire kraj....dekali legli i bili su jako dobri za italeri.Imam dve verzije sjajne i one matirane.Bas ti sjajni su korisceni.

Instagram-Peacockscaleworx


milan78

Nazire se kraj muka antenice i naoruzanje i poklopci glavnih trapova. :cheers Malo samogradnje da na pisti bude kao nesto,kofa,pp aparat merdevine...







Za finis se zahvaljujem drugarima Capritimu i Lauferu koji su mi pomogli da matiram maketu airbrushom! :super :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Jovac

E brate lepo ovo izgleda . Koje si boje korstio ? Sviđa mi se kombinacija .  :cheers

milan78

Humbrol 127 i zelena humbrol 117 i 125 u mixu...odokativnom,da ne kazem pola pola ali tu negde.
Instagram-Peacockscaleworx

dragan_mig31

Odlican.Zavrsavaj sto pre!