HMS Bounty - Revell

Previous topic - Next topic

Stefan

Prvi plasticni brod u kolekciji i prvi takav projekat.











Nadam se gotov uskoro

Pedja

Ово је одлично, имам један исти али никако да се усудим да кренем. Интересује ме да ли си нешто посебно обрађивао труп, пошто је позитив? видим да су ове винилске  мреже за пењање на јарбол одлично легле, и око њих имама дилему како ће испасти. Пратим и молим те што више слика.

drug stari


Stefan

Quote from: Pedja on 01-03-2015, 14:42:01
Ово је одлично, имам један исти али никако да се усудим да кренем. Интересује ме да ли си нешто посебно обрађивао труп, пошто је позитив? видим да су ове винилске  мреже за пењање на јарбол одлично легле, и око њих имама дилему како ће испасти. Пратим и молим те што више слика.


Trup nisam nista specijalno dirao, mislim da je ovako OK zbog imitacije drveta, vinilske mreze su stvarno veliki problem moras dobro na suvo da probas pa cak i kada se posle silnih proba zalepi  ne dodje na mesto pa sam natezao i mucio se :headbang
Sve u svemu zahtavan rad ali posto mi je prvi brod zapeo sam da ga sredim, bice jos slika svakako.
Sto se farbanja tice Drug stari je prvi sloj poprskao akrilnom bojom brashem, pa sam ja posle isao akrilnim lakom i sve posle toga je uljana i cetkica...