Vought F4U 1A Corsair Academy 1/72

Previous topic - Next topic

mos

Evo nesto drugacije, da ne bude samo avijacija kraljevine Jugoslavije.  ;D

Rad od prosle godine.
Da ne pisem mnogo, poznata maketa sa sa svim svojim manama a narocito sa pogresnim velicinam dekala za oznake na krilima.
Pokusao sam da postignem ono sto sam video na fotkama ovog aviona.
Sitne dorade na nosu i pojasevi. Koji se i ne vide na ovim fotkama.
Alat cetkice i malo lak u spreju.
Pigmenti vallejo i wash humbrol .





kapetan

Meni je ovo odličan rad! Svaka čast!

djos & filip

Slazem se, vrlo lep rad. Malo izbija silvering....ali to je academy....tako da je jos i super ispalo.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Jovac

Maketa je super ,  samo mi reci koje si boje koristio .  :cheers

mos

Drago mi je da vam se svidja.

Boje :
Hu-34 (nova humbrolova hemija izuzetno lepo pokriva bez uradjene podloge )
HU-77
HU-145
:cheers

Nidza79

Bas je dobar, nerealno je ocekivati da se skroz utuli silvering kod njihovih dekala.   :cheers

AcaDinic

#6
Dobro odrađena maketa.  :super
Ja je imam u steku i planiram da je radim u neko skorije vreme tako da mi tvoje iskustvo dobro doslo. Sto se tice dekala Academy generalno ima problem sa njima, pricam od maketama u 1:72 i pritom ne mislim na kvalitet nego na tačnost. Trenutno radim jednu jako dobru njihovu maketu. Reč je o Me 262 i sve je to ok, ali dekali su totalno, blago receno, nakaradni tako da sam porucio dekale od EagleCals-a.
U svakom slučaju, jos jednom, JAKO DOBAR RAD.

Kerber

Dobar Corsair, lepo odradjeno!
Dobra priprema, tj. lakiranje makete i hemija, deluje cak i na kartonske decale firmi Academy, Tamiya...tako da ako se na to obrati paznja, nema frke.

drakii

Vrlo dopada, preporucujem novi alat Revell, vrlo je taman, pozdrav

relja

Sasvim pristojar rad. Verovatno je i ovaj silvering uočljiviji na fotografijama nego uživo...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

mos

@Drakii
Imam novog Revella, dobra je maketa smo mi se cini da je Revell hteo da pommiri dve verzije A i D  u jednoij maketi.
Ako hocu da ga uradim bez onih tankova koje verzija A nije imala koliko sam uspeo da vidim po netu  pa i druga opcija dekala
nije nosila te iste tankove koji su, koliko sam shvatio za verziju D ostaju velike rupe na krilima.
Mogu da se napune gitom ali me to ni malo ne odusevljava.

@ Relja
Tako nekako, akademac ko akademac! :)

komoras

Skroz odličan!  :super  :cheers

Dekali su baš mana kod starijih pakovanja Academy-a  :deadhorse
Sreća pa su skapirali i udružili s Cartograf-om

I ako nije tajna, ima li već kod nas negde da se kupi novi Revell-ov Corsair?  :caooo
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

mos

Ja sam moju maketu kupio letos u Salzburgu, mislim da je kod nas jos nema.

deksiko

Odlicnoodradjena maketa! Svaka cast! :super