IL-2M3 Italeri/Academy/Accurate Miniatures 1:48

Previous topic - Next topic

Zdravo!

Pošto je život prekratak za zamerke i gluposti odlučio sam, da nastavim tamo gde sam prestao.
Maketa je odavno gotova i mislim, da sam 100% postignuo cilj, da iz sada prevaziđene makete dostignem i presegnem nivo nove Tamiyine makete.
Ako imate koju kritiku samo opalite. Ja sam nedavno uočio jednu grešku; na taj avion se posada penjala uglavnom sa leve strane, pa guljenja boje na desnoj ne bi smelo ni biti. Popraviču to kad tad.

Evo slika:

















Izduvni gasovi raketa su plod moje mašte. Pretpostavljam, da su ovako izgledali i pravi avioni posle nekoliko borbenih letova u istom danu.

Josip

YU-DFY



Kerber

Osvezenje na forumu!   :cheers
Nema sta da te muci, odlicno si ga uradio! Jesi mu ispravljao nesto spiner, kazu da im je to kao ne bas dobar detalj, a ovo deluje po meni, kako treba.
Koje si mu boje stavio, dopada mi se nijansa ove sive?
Za guljenje nije frka, jer su se verovatno i mehanicari penjali, na sve cetiri strane,,,to je non stop bilo gazeno i popravljano, nisu ih mazili, a jos manje cistili posle svakog borbenog leta, osim kabine/stakala...

Istina je, da su kapa propelera kao i listovi na ovoj maketi skroz pogresnog oblika i nagrdili su mnogokoju inače odličnu maketu, pa sam ih zamenio namenskim rezinskim aftermarket setom ruske firme Vektor.
Sve ostalo je kućna izrada pomoču traka različite debljine na krilima i poklopcu kabine, te nitni iz neke silikonske mase.
Boje su akrilne Vallejo i AKAN. Siva je ona tamnija AKAN siva za VVS lovce. Sad ispada, da je braon nijansa kao pogrešna jer bi morala da bude sivija od. boje kartona.
I nišan sam zamenio finijim iz vučene plastike. Pilot je iz Tamiyinog IL-2.

Josip

rodeo

Dobar rad. Volim kad maketa ima figuru pilota.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Pedja

Добро дошао! Одлично урађено.


Desha12


boom.boom

Odlično izgleda :bravo! Ironično je koliko je malo šturmovik zastupljen u maketarstvu  :deadhorse!? Stvarno prija videti ovako lepog iljušku...
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Warhawk

Tačno zamena spinera napravi od njega drugu maketu.
Svaka čast!
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Aleksandar

Izuzetan rad, svaka cast.
Boje su skroz ok, AKAN-ova interpretacija boja mi se uopste ne dopada a tim pre sto negde u kompu imam fotografije ostataka jednog Sturmovika iz suma Finske, zelena i oker su poprilicno drecave (zive, vibrantne) za jednu maskirnu semu.
Potrefljen, kao pravi.  :super
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

Boki

Prelep je! :bravo
Detalji su fantastični, počev od malih usisnika iza spinera, do bele boje na repu (koja, uzgred, izgleda perfektno).
Svaka čast!  :super

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

zobo

Auuuu :god.Nisam video lepse uradjenog Sturmovika.Svaka cast! :bravo :cheers :super

asimetric

Sjajan rad, vrlo pedandan!
Naročito mi se dopadaju precizno urađene žice antene!