FW-189 1/72

Previous topic - Next topic

krajton

Evo i od mene
Neznam šta me čeka, prvi proizvod firme Condor








Warhawk

Čeka te tipičan short-run. Trebaće dosta probe oko uklapanja trupova i krila (tj da sve bude paralelno)
Možda će trebati i izlazna ivica krila da se istanji iznutra pre uklapanja
Staklarija će biti poseban nivo, što za uklapanje, što za maskiranje.

Ali trenutno najbolja maketa "Rame" u 72, pakuju ga i MPM, Italeri i Revell, samo sa drugim dekalima
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Dobar izbor.
Ipak, pre sastavljanja trupa, poveri sirinu staklenog nosa i ostalog "providnog dela, da te kasnije ne bi bacilo u "smor"...Ako je "srca" sira od trupica, dodaj uzduz polutki neki komadic plastike....za obratnu situaciju - mora da padne deljanje...Imao, smorio se, prodao, zato kazem... 0:)

komoras

Zanimljiv izbor, na listi mi je kupovina te makete. Koliko sam uspeo da vidim iz recenzija, ima dosta zanimljivih detalja.
Hoće li nositi šemu sa kutije ili?

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

krajton

Evo posle hiljadu godina
Bio sam vredan, ali nikako da okačim slike na forum. A još sam i pola slika pogubio, ali to nije važno, važan je uložen rad
Od slika projekta u radu našao sam samo ovu (ima da nađem i ostale grrrr )



krajton

Evo i slika kako sada izgleda











krajton

E sad ima dosta da se priča o ovoj maketi  i problemima sa kojima sam se sretao
Prosto neznam odakle da krenem...
Ali to ću ostaviti za posle

evo još par slika da okačim





Za kvalitet slika se izvinjavam i svetlo i aparat i tako to  :uaaa
U svakom slučaju ja sam maketar ( u pokušaju naravno)

krajton








Ima grešaka, ali i dajte predloge...
Imam u planu još par "zimskih" aviona
Komentari i kritike su dobrodošle

Warhawk

Na zimskoj kamuflaži ne vidim greške.
Ta bela boja je bila napravljena da se postepeno spira do proleća (da ga ne bi opet bojili u zeleno na proleće) i to uglavnom izgleda tako  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'