Caproni Ca. 310 Libeccio Azur 1/72

Previous topic - Next topic

mutayu

Nekako se namece Azurova sema bojenja za peruanski avion uz eventualne manje korekcije.

anki

#16
Definitivno je nenaoruzan.Kupola je bez mitraljeza a nema ni one u korenu krila. Nije imao ni nisan. Imao je nosace bombi ali to je unutra i ne vidi seSto se metala odozdo tice i ja slicno razmisljam. Ja bih samo onaj deo izmedju trupa i krila odradio kao miror gornje strane krila. Moguce da tu cak paneli nisu ok. Naime tu je bomboluk i trebalo bi da se vide vrata mada sa skice unutrasnjosti na jednom od linkova koji su ovde postavljeni ne mogu da odredim dokle je bomboluk. Dakle u tvom slucaju dodati jos bar jednu metalnu plocu sa donje strane od trupa ka gondoli motora..

mos

Anki, hvala!
:super
Posto nije naoruzan predpostavljam da onaj nosac volana u kopoli nije potreban , sem one precage koja ide po sredini kupole. Taj deo su nesto izbrkalu u sastavnici.
Da i cev mitraljeza za koren krila nije data uz maketu.

mos

Evo nastvka radova.
Farbanje je skoro gotovo, ima pra detalja da se srede pre lakiranja.


Pozdrav!

anki

Ja cu na mojoj da ostavim taj volan. Naime imali su kupolu ali bez mitraljeza barem kako sam ja shvatio jer su posle u NDH samo dodali mitraljez bez zamene kupole.
Za onaj metalni panel odozdo nismo se razumeli skroz. Naime lepo si stavio vrata bomboluka ali nije logicno da ih uokviruje ono platno. Ja sam mislio da taj panel gde su vrata uradis u metalu skroz do izlazne ivice krila kao sto je na gornjoj strani.

mos

Ma znam, razumeo sam sta si rekao nego je mene povelo to sto nema ucrtanog panela.  :think
Sto se tice  volana si verovatno u pravu, verovatno da je stigao iz fabrike sa kompletnom opremom.

Evo sta sam naso o kupoli ako  kome bude trebalo.



:cheers

Warhawk

Quote from: mos on 06-03-2015, 08:13:22


Oduvek me je zanimalo šta je to što štrči ka napred (suprotno od mitraljeza)
Neki kontra-teg?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

mos

Uz vece i manje greske stiglo se i do dekala.Sami dekali su dobrog kvaliteta ali oznake na repu mislim da nisu bas najtacnije i fali iznad oznake npr N-2
CA 310 ( gledajuci fotku kroz lupu  mislim da pise CA 310 ) Ja sam isekao od ostalih dekala natpis CA 310 i dodao na rep.





Poceo sam i kupolu, ako sam dobro ukapirao fotku i crtez to bi izgledalo nesto ovako.

Ostaje mi da dodam pojas na koji se oslanja mitraljezac.
Za sad toliko.

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

relja

Maketa je dobro urađena, ali sam avion mi nekako čudno izgleda, nisam ga tako zamišljao gledajući crno bele fotografije.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Dragan

Quote from: warhawk on 06-03-2015, 08:43:38
Quote from: mos on 06-03-2015, 08:13:22


Oduvek me je zanimalo šta je to što štrči ka napred (suprotno od mitraljeza)
Neki kontra-teg?

Recimo aerodiamicki kompenzator. Kad avion leti, cev mitraljeza stvara otpor prilikom okretanja turele. Zato sa suprotne strane postoji sipka koja kompenzuje taj vazdusni otpor i omogucava lakse okretanje turele.
Italijani su to dosta bespotrebno iskomplikovali, tim pre sto se i ta sipka pomerala zajedno sa promenom elevacije mitraljeske cevi. Na neki nemackim turelama pozadi stoji malo parce metala iste povrsine kao sto je cev mitraljeza.
Kada je rucno okretanje turele zamenjeno elektricnim ili hidro-motorom, vise nije bilo potrebe za ovim kompenzatorom.

Warhawk

#26
Odlično izgleda kupola. Čudno kako mu nije smetala ta uzdužna konstrukcija da manevriše

Quote from: Dragan on 15-03-2015, 16:55:00
Italijani su to dosta bespotrebno iskomplikovali, tim pre sto se i ta sipka pomerala zajedno sa promenom elevacije mitraljeske cevi.

Hvala za objašnjenje. I na Ruskim turelama postoje neka "krilca", ali ovde mi je bila čudna ta cev
Iskomplikovali su oni mnogo štošta još. Npr da su malo manje vremena trošili na smišljanje sve šarenijih kamuflaža, a malo više na konkretno ratovanje, možda bi i zauzeli nešto više od Etiopije. Ili npr da su se 1942 odlučili za jedan lovac, a ne 3, nego ovako od svakog napravili manje od 150 komada i iskomplikovali nabavku delova :headbang
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Vrlo informativan topic. Samo dalje!