F-4J Showtime 100 1/32 Tamiya

Previous topic - Next topic

Suhoj

Evo ga sada i 100% gotov.
Za promenu malo cu da se raspisem pre slika.

Moja prva 32-ojka, verujem jedna od mnogih jer je razmera jako interesantna i pruza bas mnogo mesta za napredak i rad na detaljima.
Tamijina maketa je definitivno jedna od najlepsih koje sam ikada radio (uz Tamijin F-16C u 1/48 i Zvezdin T-90 u 1/35) i milina je bila sve to raditi i stvarati ovakvo cudo od aviona.
Uklapanje savrseno, dosta delova se dodatno fiksiraju srafovima, paneli savrseni, riveti idealni, jednostavno nemam reci zamerke za ovu maketu.

Od aftermarketa sam koristio Eduard PE set, PE za kokpit, RBF trake, Brassin sedista (fantasticna su), Brassin izduvnike i kuku za sletanje.
Quickboost su poklopci usisnika i Mk.20 bombe su sa Tamijinog F-15E u 1/32 (da, njega radim sledeceg).
Dekali su mesavina Tamija iz kutije, Yellowhammer, a trudio sam se da sve sto mogu farbam i izbegnem velike dekale zbog nezgodnik povrsina.

Verovatno najveca muka koju sam imao sa ovom maketom su rondele koje su ogromne a na jako nezgodnim mestima jer podloga nije skroz ravna i mnogo panela i riveta se nalaze ispod. Tacno 4 sata sam potrosio da namestim te rondele ali vredelo je jer su legle idealno na kraju.

Sam finis i weathering klasicno sam radio uljima, bez preterivanja, umereno i pedantno kako volim.

Evo hrpa slika, pa izvolite pogledajte, ja sam apsolutno prezadovoljan ovom maketom i jedva cekam sledecu 32ojku da radim.

Pozdrav




























































viper

Fantastičan i preporučujem ti corsaira od tamiye u 32-ci

Profa

Odličan rad, detalji u ovoj razmeri stvarno dolaze do izražaja :super
Jedina zamerka se odnosi na tvoj komentar da je maketa super-duper-fenomenalna, i potom spisak dodataka koji vredi k'o još dve makete...
Bogu fala što sam Lala! :)

flanker

E ovakve makete treba imati na polici, pravi lepotan!!  :super
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

YU-DFY

Samo sto ne poleti.  :pilot Svaka cast na ulozenom trudu! Fenomenalno!

dragan_mig31

Dobar je.Steta za onog panela sto ti pobegao na tanku za gorivo,rusi ti celokupan izgled makete.

Nemanja99


Lud13

Svaka cast na maketi, maximalno profi odradjeno, nemam reci..

Neca i Misko

svaka cast majstore, vrhunski rad! bravo za dekale, svaki je odlicno legao. nema nijednog detalja koji ne valja, mozes samo biti ponosan na ovu maketu! nema nista bez tamije, radis sa uzivanjem, a rezultat ne moze da ti se ne svidi :super

®Evolutionary

Phantom je veoma lep, skidam kapu.

Radis vrlo pedantno. Modulacija boja mi se mnogo svidjaju, mada bi mozda trebalo da budes hrabriji sa prljanjem donjake. Ne verujem da bi bela povrsina ostala dugo tako cista, narocito zadni deo aviona.

Metalni paneli iza motora su savrseni! Koje si boje koristio i kako si ih varirao?

Odlicna maketa, bravo.  :bravo
Pozdrav od Šekija
--------------------

Suhoj

Quote from: ®Evolutionary on 04-05-2015, 10:00:15
Phantom je veoma lep, skidam kapu.

Radis vrlo pedantno. Modulacija boja mi se mnogo svidjaju, mada bi mozda trebalo da budes hrabriji sa prljanjem donjake. Ne verujem da bi bela povrsina ostala dugo tako cista, narocito zadni deo aviona.

Metalni paneli iza motora su savrseni! Koje si boje koristio i kako si ih varirao?

Odlicna maketa, bravo.  :bravo

Hvala  :)

Motore i deo oko motora sam farbao Alclad bojama, konkretno Polished aluminium, Jet exhaust, Pale burnt metal i Engine manifold.

Ne znam tacno da ti opisem jer radim po osecaju to, tj. dok ne vidim da je dobro i ne treba vise dirati ali otprilike postupak ide ovako:
Prvo polished aluminium celu povrsinu onda sa jet exhaust potamnim takodje celu povrsinu (iz daljine se farba i polako, da ne preteram), onda sa pale burnt metal (koji ima zuckastu nijansu) sredine nekih panela i kao "linijice" po sirini odradim.

Posle toga papirom maskiram (trebalo bi trakom, cekati da se susi sve po dan pre toga itd. al me mrzi pa volim odmah to da zavrsim) neke panele i potamnjujem od ivice na nazad da bi se dobio onaj efekat posebno naglasenih prelaza panela.

Za kraj jos iz daljine malo posvetlim ili potamnim u zavisnosti kako izgleda u tom momentu i dodam jos sa polished alimunium na par mesta svetlije "fleke".

To je u teoriji tako a u praksi izmedju toga ide jos jedno 3-4 farbanja gde popravljam sitnice i greske, doradjujem, menjam nijanse jer mi se ne svidi itd.

Izduvnici su ista prica samo sve jos za nijansu tamnije od ostatka i tu dodam jos i Engine manifold.

®Evolutionary

Super, hvala!

Pretpostavio sam da je  Alclad u pitanju. Ne znam da li si vec probao, ali Alclad mozes mesati i sa "enamel" bojama (u manjim kolicinama) i tako mu menjati nijanse.
Pozdrav od Šekija
--------------------

Suhoj

Nisam mada nesto i nema potrebe, imaju oni bas dosta razlicitih nijansi a i sve se moze pigmentima i prljanjem kasnije doraditi ako treba  :)