Zvezda Su-30KN 1/72 (Venezuela Su-30MK2)

Previous topic - Next topic

Snoopy

Ćao svima! :)
Pre neki dan mi je od prijatelja stigao Zvezdin Su-30KN u 1/72 već započet. Prepraviću ga u venecuelanski Su-30MK2. Jedino što treba uraditi je poravnati vertikalne stabilizatore, ne čini mi se kao pretežak zadatak.
Ovakva će biti šema...

A u ovakvom stanju je maketa...



Skinula sam poklopac kabine kako bi ofarbala unutrašnjost, dekali sa instrumentima su već bili zalepljeni, to ću da ufotkam naredni put.
Prednji deo poklopca kabine je pobeleo od lepka i šta sve nisam pokušala da skinem. Nema šanse.
Pitanje za vas - da li je moguće naći samo prozirne delove ili napraviti nove vakuumiranjem (mada nisam mnogo upoznata sa tim)... :think
Hvala unapred na odgovoru i pozdrav! :caooo
The engine is the heart of an airplane, but the pilot is its soul.
~Walter Raleigh
МК "Наредник Михајло Петровић"

Lykos

Aleksandra ,
Za poliranje poklopca kabine uradi sledece kreni sa finom vodenom smirglom ajde da kazemo 1500 pa 2000 i ispoliraj sa 2500.
Imas i Tamiya polishing compound da kupis na netu.

Boki

Odličan izbor i prelepa šema. Biće ovo pravo osveženja na forumu. :super
Što se poliranja poklopca kabine tiče, možeš da iskoristiš običnu pastu za zube, ali ti preporučujem da u Alexandar cosmetics-u kupiš onaj štapić za poliranje noktiju (imaju radnju kod mosta kad se krene prema pijaci, ali pretpostavljam da već znaš :) ). Cena je oko 80 dinara i, veruj mi, isplati se. Odlično polira providnu plastiku.
Samo napred. Sa nestrpljenjem očekujem nastavak radova.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

jakobinac

Snoopy,

Mislim da ja imam negde te prozirne delove od tog krsa od makete, koji me je toliko iznervirao da je dobio forsaz u zid. Staklene delove nisam stavljao tako da su novi. Ako ne uradis nista, javi se pa cu pokusati da ih nadjem... mislim siguran sam da ih imam, samo ce mi trebati jedno veliko spremanje da bi ih pronasao.

Snoopy

Hvala puno na odgovorima. :)
Najfinija šmirgla sa kojom sam pokušala da ispoliram je 1500, finije od toga nemam, mada ću morati da nabavim.. :)
Pokušala sam i sa pastom za zube, i vodom, ali su se samo pojavile sitne ogrebotine koje sam kasnije nekako skinula krpicom za brisanje monitora i pastom za zube. To je delimično uklonilo te tragove šmirgle, ali delovi koji su beli od lepka nisu ni mrdnuli (vidi se na fotki levo od IRST-a).
Quote from: jakobinac on 07-03-2015, 17:24:01
Snoopy,

Mislim da ja imam negde te prozirne delove od tog krsa od makete, koji me je toliko iznervirao da je dobio forsaz u zid. Staklene delove nisam stavljao tako da su novi. Ako ne uradis nista, javi se pa cu pokusati da ih nadjem... mislim siguran sam da ih imam, samo ce mi trebati jedno veliko spremanje da bi ih pronasao.
Ako ne uspem, uzimam 100%..hvala. :)
The engine is the heart of an airplane, but the pilot is its soul.
~Walter Raleigh
МК "Наредник Михајло Петровић"

Boki

O ovom štapiću sam pisao: http://www.alexandar-cosmetics.com/sr/product/turpija-polirka-trendy-srca
Odlično radi posao. Jedna strana je malo grublja (kao najfinija šmirgla, finija i od 1500), a druga je nekako gumirana i služi za finalno poliranje.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Snoopy

@Boki Nabaviću to prvom prilikom, hvala puno! :)
Posle raznoraznih pokušaja da ispoliram onu belu mrlju, pukne mi poklopac na jednom mestu, samo se pojavila linija i tu je bio kraj... :doh
Usput sam gitovala, pa farbom zapunila neke minijaturne šupljine za koje mi se nije koristio git. Ima još da se šmirgla..ovo je trenutno stanje (za plakanje)... :D
Vertikalci su zalepljeni, zapunjeni bojom i fali im još malo da budu gotovi.. :)

:caooo
The engine is the heart of an airplane, but the pilot is its soul.
~Walter Raleigh
МК "Наредник Михајло Петровић"

Snoopy

Stupila sam u kontakt sa Zvezdom i dala sam im podatke šta da mi pošalju za Su-30. Očekujem delove kroz mesec dana.
Što se tiče nastavka radova, čupala sam usisnike da ubacim poklopce stajnog trapa, onda skontam da nisam morala, pa vratila jedan. Veliki problem je uklapanje svih tih delova jer je izgleda ova maketa pravljena da stajni trap stoji samo u otvorenom položaju i kad nekom padne na pamet da uradi drugačije, kreće horor film. :)
Vidi se na levom usisniku jedan deo zagitovan, iz razloga što tu postoji zazor i toga nema na pravom avionu, takođe se vidi i razlika kad se ubaci poklopac, možda ima i ceo milimetar.
Svi paneli na maketi su urezani, neke sam dodala na motorima sa gornje strane, neke ću i sa donje, popunjene šupljine u predelu strejkova, oko motora, na sastavu gornjeg i donjeg dela trupa itd.
Boje kupujem u petak, i tako...

:caooo
The engine is the heart of an airplane, but the pilot is its soul.
~Walter Raleigh
МК "Наредник Михајло Петровић"

Flanker982


Snoopy

Da javim o nastavku radova na Suhoju. Zatvorila sam mu poklopce stajnog trapa i dodala još neke delove, vertikalne stabilizatore, ofarbala kabinu...
Paneli su urezani na celom avionu.


Ima još mnogo posla da se dovede u red... U ponedeljak su mi javili da su prozirni delovi poslati iz Austrije (od 20. marta putuju iz Rusije :zvizduc ), tako da bi trebalo uskoro da stignu.
Do tada ne mogu puno da uradim na maketi. To je to za sada...
:caooo
The engine is the heart of an airplane, but the pilot is its soul.
~Walter Raleigh
МК "Наредник Михајло Петровић"

zobo

Soopy,šta bi sa ovim projektom? Ne vidim nastavak ili barem kraj. :caooo :jok

Snoopy

Quote from: Zoran 62 on 09-11-2015, 20:08:16
Soopy,šta bi sa ovim projektom? Ne vidim nastavak ili barem kraj. :caooo :jok
Spreman je za prajmer, ufotkaću ga čim dobije prvu boju.. sad ne liči na ništa ;D (šalim se).. Za koji dan stižu fotke! ;)
The engine is the heart of an airplane, but the pilot is its soul.
~Walter Raleigh
МК "Наредник Михајло Петровић"

Snoopy

Pozdrav društvo!
Evo nekih novosti, konačno...
Sve što je trebalo da se sredi, sređeno je. Juče je ofarban prajmerom, danas maskirno.
Nije sve savršeno kao što izgleda na fotki, na nekim mestima mi je prelazila boja preko blutack-a pa to treba da se sredi (mrzelo me da maskiram dodatno). Pre lakiranja ostaje samo da se ofarbaju motori...
Kako god, biće gotov do kraja godine... ;D

:caooo
The engine is the heart of an airplane, but the pilot is its soul.
~Walter Raleigh
МК "Наредник Михајло Петровић"

komoras

Svaka čast na strpljenju i trudu Snoopy, treba imati hrabrosti i umeća izboriti se s ovim krševima  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Lykos