Revellogawa 1:72 B-25J Mitchell "papagajčina"

Previous topic - Next topic

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

flanker

Vrlo lepo. Jedino mi je unutrašnjost čudne boje.
Kakav je finiš, polusjajan ili sjajan?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

guster

Pomilio sam da je veca razmera, jos radjen cetkicom, odlican  :super

boom.boom

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Jovac


Finish je sjajan jer je maketa cetkom premazana Prontom. A unutrasnjost je po mome istrazivanju pravilna: bronze green, metal, interior green i cink kromat. Pa i da nije, da nisam postao sliku ne bi ni znao kakav je iznutra.

mcaslav

Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

deksiko


relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

yogi

E šta čo'ek napravi ...pa još sa fotkama !!!!! Polete mu maketa !!!!    :pilot
U srcu Bosna,u glavi fosna !!!! :)

Lud13

Odličan, svaka čast meni se bas svidjaju oznake.

Hvala ljudi.

Samo još par reči oko oznaka. Revell u kutiji daje nalepnice za avion Lady Lil ali več kratko istraživanje po internetu pokazuje, da je pravi avion imao drugačiju ilustraciju i položaj anti glare površine. Tako sam rešio, da batalim Lady Lil i nacrtam generički Air Apaches B-25.
Ja tvrdim, da je Revell uz sav svoj obim i zastupljenost po generalnoj kvaliteti od. variranju i gotovo uvek slabom istraživanju oznaka u biti drugorazredna maketarska firma.

Josip

hayabusa

Са малим закашњењем, све похвале, а нарочито за ручни рад на носу. Изузетно заиста!
Иначе само једна корекција, иако цртеж донекле подсећа на папагаја, то је уствари био соко (498th BS ''Falcons'').

У сваком случају, прелепа макета прелепог авиона. :)
Белая aрмия - Чёрный барон

Simic M

Da to su Falcons-i, steta sto ne koristis airbruš, lepo izgleda maketa ali mislim da bi finish bio jos lepsi sa airbrušem i ne bi se videli tragovi cetkica dole na trupu.  Lep rad za cetkicu  :super

Koristim ja airbrush ali ne za ovu tehniku simulacije metala. Betty je pola cetka, a pola airbrush.