Priča se priča da Rusi dolaze ( Staljingrad ) 1:72

Previous topic - Next topic

Igor13

E pa gotovo je druženje sa ovom dioramom, evo slika urađenog i priče, koja je prvobitno zamišljena, a onda sprovedena u delo







-Rusi napreduju kroz grad i usput " čiste " kuće i ruševine, od preostalih buba-ŠVABA-













-U jednu od zgrada su u prizemlje uleteli Rusi, izbacuju Nemca koji se predao i koji će svoju priču verovatno završiti na ulici ili ako bude imao "sreće" u Sibiru, i spremaju se da ulete u podrum, dok ih tamo čekaju preostali Nemci, a na spratu ima preživelih koji pucaju po Rusima na ulici-



-Zaostali Nemci pružaju otpor iz ruševina-











-A sa druge strane Nemci planiraju kontranapad-






















guster

Meni se dopada, dosta toga si napakovao na malom prostoru i izgleda realisticno.
Mala zamerka ujedno i pitanje, kako eliminisati taj sjaj na figurama.
Ostaju donekle sjajne bez obzira koliko slojeva mat laka nanesem, a vidim da ni ti ne uspevas da se izboris sa tim.
Gde si nabavio slicice postera i na cemu si stampao?

Igor13

Quote from: guster on 18-02-2015, 13:41:17
Meni se dopada, dosta toga si napakovao na malom prostoru i izgleda realisticno.
Mala zamerka ujedno i pitanje, kako eliminisati taj sjaj na figurama.
Ostaju donekle sjajne bez obzira koliko slojeva mat laka nanesem, a vidim da ni ti ne uspevas da se izboris sa tim.
Gde si nabavio slicice postera i na cemu si stampao?

Hvala gušteru, što se tiče figura, nzm meni izgledaju ok, sve to izgleda drugačije uživo, ovde ima odsjaja od sunca koje mi je bilo iza leđa prilikom slikanja, mada možeš pokušati da ih dodatno zaprljaš tamnim "washom", ja volim da im se vide detalji, zato i odradim baš svetli "highliht", a što se tiče postera, ako se ne varam na GOOGLE-u sam ukucao PROPAGANDA WW2 ili tako neke varijacije na temu, odštampao ih na običnom papiru, lepio lepkom za papir u stiku i kasnije ih malo zaprljao, pozzz

guster

Da, vidi se sjaj poprilicno na pojedinim figurama.
Bio bi mnogo manji kada ne bi bile lakirane, ali ...
Za postere sam mislio da si stampao u nekoj ultra kopirnici na super tankom papiru   :o.
Znaci obican papir za printer i kucni pljuckavac?
E pa uopste nije lose ispalo.

flanker

I ovo je ludilo od detalja, svaka čast za strpljenje.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

The_Duke

Braaaaate koliko detalja... Ja sam odusevljen

zivorad